Nyomkereso
Gyulai Mihály
gyulai at LINUXFAN.COM
2000. Okt. 13., P, 19:00:47 CEST
Lacus írta, 2000-10-13, 17:41-kor kelt levelében, ami 11 sorból állt:
> Most egy nagyobb munkába kezdek.
Helyes. Kisebb munkákkal nem érdemes foglalkozni, nem lelkesítő... :)
> Először Karl May: Az ezüst tó kincse című regényét szerettem volna
> digitalizálni, de sajnos az most nem volt bent.
Nem baj.
> Ezért a Cooper sorozatot céloztam meg. most elkezdtem a Nyomkereső
> (Aqua Kiadó, 1993) szkennelését és javítását.
Szivesen bekapcsolódok a további szövegjavításba, ha az első javítási
fázis készen lesz, és fel tudod tölteni valami elérhető helyre...
(vagy már benne lesz a MEK-ben).
> U.I.: Remélem, ennek a levélnek már nagyobb sikere lesz ;-))
Hipp, hipp, hurrá! :) Csak így tovább!
Cooper sokkal jobb, mint May, bár annak idején egyformán szerettem
mindkettőt olvasni. Később kiderült számomra, hogy Cooper a valóságos
élményei alapján írt, míg May csak öregkorában jutott el a
Vadnyugatra, miután a könyveiből meggazdagodott. Amikor ezt
megtudtam, akkor kiábrándultam belőle, mert azt hittem, hogy a
valóságról olvasok... (mindenesetre a Winnetou-t is el lehet olvasni,
csak tudni kell róla, hogy mese...).
Az 'Ezüst Tó kincsé'-t csak egy kalandfilmből ismerem, amit nagyon
régen láttam. Akkor tetszett. Ma már nem biztos, hogy tetszene...
Üdv
--
GYULAI Mihály http://gyulai.freeyellow.com
Női logika. - Ez valami vicc ?
További információk a(z) Mek-l levelezőlistáról