'Micimacko' szovegjavitas kezdese

Gyulai Mihály gyulai at LINUXFAN.COM
2000. Okt. 13., P, 20:05:51 CEST


Moldovan Istvan írta, 2000-10-13, 11:31-kor kelt levelében, ami 27 sorból állt:

>> Megfelelo-e TAB-bal kezdeni a bekezdeseket?

> Szerintem tul nagy.

Szerintem is... Azert kerdeztem.

> En a nyomtatott konyvet vennem elo, ahhoz igazitanam, de most nincs
> a kozelemben egy Micimacko ;-)

Kb. 2 karakterrel van beljebb kezdve az uj bekezdes...
(azt hiszem, altalaban ez a szokasos)

> Ha lecsereled, kerdes, milyen formatumban. Az ASCII valtozatban ?

Az ASCII valtozatot toltottem le, azon dolgozom.

Mar keszen van a szovegbol HTML kodot keszito programom, tehat ez nem
lesz gond, de figyelembe veszem azt is, amit

Ambrus Attila irt:

> Wordben is be lehet allitani a tabulator nagysagat:

Igazad van, de a szovegjavitasom egyik celja, hogy aki majd olvassa,
annak mar (ne nagyon) kelljen alakitania rajta...

> Ha esetleg HTML-t is keszitesz, akkor erdemes az ezt hasznalnod:
>
> <BR><BR>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;

Kiprobalom...

> Ha a kovetkezo parancsot hasznalod a HTML-edben,
> akkor szelreigazitod a konyv szoveget:
> <ALIGN DIV=JUSTIFY>

Ez bizonyara <DIV ALIGN=...> akart lenni...
Latod, egybol alkalmazom is, amit ajanlasz... :)

Kulonben nem latom, hogy ez miert kell, hiszen a szoveg amugy is a
bal oldalhoz igazodik...

> En altalaban siman dos alatt olvasom es javitom a szovegeimet,
> kozben a HTML kodokat makrobillentyukkel beillesztem, majd egy kis
> "rutinnal" windows-os ekezette alakitom a DOS-os ekezeteket, es
> maris megvan a HTML.

En pedig osszehoztam egy txt2html konvertalo-programot, ami a sima
szoveg HTML kodda alakitasat vegzi el. (egyelore csak Linux alatt
mukodik).

> Tobbet most nem irok mert "VAN DOGOM MICIMACKO" :-)

Ugy erted: "Dogom van..." ? :)

--
GYULAI Mihály   http://gyulai.freeyellow.com

Minden tevékenység kreatív, ha aki végzi, ügyel arra, hogy jól vagy
még jobban csinálja. - John Updike



További információk a(z) Mek-l levelezőlistáról