'Micimacko' szovegjavitas kezdese
Gyulai Mihály
gyulai at LINUXFAN.COM
2000. Okt. 13., P, 20:05:51 CEST
Moldovan Istvan írta, 2000-10-13, 11:31-kor kelt levelében, ami 27 sorból állt:
>> Megfelelo-e TAB-bal kezdeni a bekezdeseket?
> Szerintem tul nagy.
Szerintem is... Azert kerdeztem.
> En a nyomtatott konyvet vennem elo, ahhoz igazitanam, de most nincs
> a kozelemben egy Micimacko ;-)
Kb. 2 karakterrel van beljebb kezdve az uj bekezdes...
(azt hiszem, altalaban ez a szokasos)
> Ha lecsereled, kerdes, milyen formatumban. Az ASCII valtozatban ?
Az ASCII valtozatot toltottem le, azon dolgozom.
Mar keszen van a szovegbol HTML kodot keszito programom, tehat ez nem
lesz gond, de figyelembe veszem azt is, amit
Ambrus Attila irt:
> Wordben is be lehet allitani a tabulator nagysagat:
Igazad van, de a szovegjavitasom egyik celja, hogy aki majd olvassa,
annak mar (ne nagyon) kelljen alakitania rajta...
> Ha esetleg HTML-t is keszitesz, akkor erdemes az ezt hasznalnod:
>
> <BR><BR>
Kiprobalom...
> Ha a kovetkezo parancsot hasznalod a HTML-edben,
> akkor szelreigazitod a konyv szoveget:
> <ALIGN DIV=JUSTIFY>
Ez bizonyara <DIV ALIGN=...> akart lenni...
Latod, egybol alkalmazom is, amit ajanlasz... :)
Kulonben nem latom, hogy ez miert kell, hiszen a szoveg amugy is a
bal oldalhoz igazodik...
> En altalaban siman dos alatt olvasom es javitom a szovegeimet,
> kozben a HTML kodokat makrobillentyukkel beillesztem, majd egy kis
> "rutinnal" windows-os ekezette alakitom a DOS-os ekezeteket, es
> maris megvan a HTML.
En pedig osszehoztam egy txt2html konvertalo-programot, ami a sima
szoveg HTML kodda alakitasat vegzi el. (egyelore csak Linux alatt
mukodik).
> Tobbet most nem irok mert "VAN DOGOM MICIMACKO" :-)
Ugy erted: "Dogom van..." ? :)
--
GYULAI Mihály http://gyulai.freeyellow.com
Minden tevékenység kreatív, ha aki végzi, ügyel arra, hogy jól vagy
még jobban csinálja. - John Updike
További információk a(z) Mek-l levelezőlistáról