[KATALIST] Ezoterikus marxizmus
László Pintér
alapinter at gmail.com
2011. Már. 24., Cs, 08:28:56 CET
Kedves Kardos András, a levelet a katalistre írtam, e-mailban, egy
mondatában három internet-címet is megadtam, on-line katalógusban és a
gugliban kerestem a könyv adatait, sőt, a könyv megtekintését is interneten
ajánlottam, az utolsó mondatom után pedig odatettem a ;)) kacsintós
szmájlit - ez is "virtigli" számítógépes forma - vajon mi kell még, hogy
rövid válaszomba bele lehessen érteni az "ÉS"- t? Sőt, akár annál többet
is... Mert azt írtam: a könyv és a könyvtáros volt előbb. Amiben implicite
benne van az is: ők a múlt, mert hiszen ami-aki előbb volt, az előbb is
múlik ki a világból... Hogy a könyvtárosok és a könyv voltak előbb, az tény,
azon nincs mit vitatni. Ebben persze benne van az is: ők az alap, amire a
ház épül. És itt is itt van az ÉS: mert tudtom szerint nincsen alap ház
nélkül, ÉS nincsen ház alap nélkül. Legalábbis nincsen értelme egyik
változatnak sem. Azt is írtam, többféle kommentárt is lehet fűzni a rövid
történethez. Én egy "könyvtáros" kommentárt biggyesztettem hozzá, azt
gondoltam, kellő (ön)iróniával. Mi mást tehettem volna könyvtárosként? És
mit gondol, kedves András, vajon miért másért írtam le ezt a történetet, ha
nem azért, hogy illusztráljam az Internet hatalmát és szinte korlátlan
lehetőségeit? Pontosan tudom: a kutyát nem érdekli a könyvtároson kívül,
hogy mikor adták ki a a könyvet. Csak az érdekli a keresőt: "full text"
megtekinthető-e az Interneten amit nézni, olvasni szeretne, vagy sem.
Én egy engedékeny ember vagyok, ha Önnek úgy tetszik, akkor írok egy másik
befejezést:
"Talán az én katalogizáló tevékenységem közben adódott az utolsó lehetőség,
hogy valaki ezt a könyvet valóságosan is kézbe vehette, mert lehet, hogy
ezután már csak az Interneten, virtuálisan fogják nézegetni. Minden
elismerésem az informatikusoké, hogy ezt lehetővé tették. Számomra és
mindenki számára. Éljen a jövő. Melyben talán - utoljára - még a
könyvtárosoknak is jut valami kis szerep: szkennelés előtt leporolhatják az
utolsó példányt..." (És, tessék szíves figyelni, a mondat végére most nem
tettem szmájlit!)
Kedves Kardos András, így most már talán az Ön számára is világosan
"kibontottam", amit a jövőről és a könyvtáros-számítógépes együttműködésről
gondolok. Bocsánatát kérem, hogy ezt olyan nagyon nyíltan nem fejtegettem,
arra "teremnek" a listán mások...
Ajánlás: nagy és múlhatatlan tisztelet az informatikusoknak és a
számítógép-technikusoknak, hiszen nélkülük ez a levelezés sem jött volna
létre.
Virtuális üdvözlettel köszönt minden kedves katalistát ezen a szép tavaszi
napon: Pintér L.
2011/3/23 András Kardos <k.andris at gmail.com>
> Már megint ez a "egyik *vagy* másik" hangulat... Melyik jobb, kié a
> zöldebb. Szerintem az "*és*" sokkal jobb kötőszó lenne. Olvassuk csak újra
> a fenti szöveget... Idézem: "*...beírtam a címet a **Google-ba..."* Szóval
> jó az a honlap, a könyvtárosoktól, de ha nincs a Google, nem találta volna
> meg a kedves kolléga.
>
> Üdv,
> K. A.
>
> 2011/3/23 László Pintér <alapinter at gmail.com>
>
>> ... MOKKA nem ismeri a kötetet. A könyvjelzőkből elővettem a karlsruhei
>> virtuális katalógust, amelyet nagyon szeretek használni, ajánlom annak, aki
>> még nem ismeri ( http://www.ubka.uni-karlsruhe.de/kvk.html ) Itt jó pár
>> találatot kaptam (talán éppen Izraelből a legtöbbet) de évszám egyiken sem
>> volt. Ekkor beírtam a címet a Google-ba és mit ad Isten, ezt találom a
>> válaszok között:
>> http://www.naderlibrary.com/bookdeadelysisan.toc.htm Igaz, a kiadási év
>> itt sem derül ki, de aki akarja, megnézheti a könyv mind a 30 tábláját.
>> (Érdemes megnézni a "főlapot" is: http://www.naderlibrary.com/ )
>> A kis történethez többféle kommentárt is lehetne írni. Én csak annyit
>> írok: mégiscsak bízhatunk a könyvben és a könyvtárosban. Hiszen ahogyan
>> mondani szokták, nélkülük az honlap (és ez a levél) sem jött volna létre.
>> (Nem vitatom persze az informatikus szerepét sem, de mégiscsak a könyv és a
>> könyvtáros volt előbb;)) Ámen.
>> Üdv. Pintér L.
>>
>
>
>
> _______________________________________________
> Katalist mailing list
> Katalist at listserv.niif.hu
> https://listserv.niif.hu/mailman/listinfo/katalist
>
>
--
Pintér László
Pécsi Tudományegyetem
Pollack Mihály Műszaki Kar Könyvtára
Tel.: 72/503-650/3904
Fax.: 72/503-650/3932
Mobiltelefon: +36 30 9818845
Honlap: http://www.csorbagyozo.hu
--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <https://listserv.niif.hu/pipermail/katalist/attachments/20110324/0365d183/attachment.html>
További információk a(z) Katalist levelezőlistáról