[KATALIST] Re: tankönyvtámogatási normatíva
Marianna Vass
manyalany at gmail.com
2007. Jún. 28., Cs, 10:21:12 CEST
Jaj, Most látom, hogy ékezettel írtam az e-mail címet! Pontosan: konyvtar.
kozepiskola at gmail.com címre írjatok a tankönyvi normatíva ügyében!
Köszönettel: VMAnna
Marianna Vass <manyalany at gmail.com> írta, 2007.06.28.:
>
> Kedves Kollégák! Nem szimplán könyvtári kérdés az enyém, de felteszem,
> hiszen úgy tapasztaltam, sokszor segítettetek már egyéb témákban is.
> Munkába visszatérő könyvtáros vagyok, egy -a gyesem alatt- tagiskolává
> vált intézmény iskolai könyvtárosa. Az összevont intézmény főigazgatójával
> tárgyalva szóba került a tartós és ingyenes tankönyv fogalma közti
> különbség. Tőle azt a tájékoztatást kaptam, hogy a fenntartónktól (Megyei
> Önkorm.) mi nem nem kapjuk meg az állami tankönyvtámogatási normatívát.
> Lehet, hogy a fenntartó megkapja, de azt átcsoportosítja (pl. villanyszámlát
> fizet belőle) - mondta ő. Hitetlenkedve fogadtam ezt.
> Tagiskolánk vezetője ezért a Városi Önköorm. Pénzügyi Irodájához fordult,
> ahonnan azt a tájékoztatást kapta, hogy valóban, ez a pénz idéntől már nem
> "cimkézett", nem célzott támogatás. Én még mindig hitetlenkedem, hiszen úgy
> tudtam, az Állami Számvevőszék, a Magyar Államkincstár stb. ezt a területet
> is ellenőrizheti egy intézményben.
> A kérdéseim tehát a következők:
> 1. Valóban nem célzott támogatás már ez? El lehet költeni bármire? Az
> iskola fenntartója azt csinál vele, amit akar? Nem csak tankönyvszámlával
> lehet igazolni ennek az elköltését?
> 2. S ha idéntől (2007. jan. 1.?) változott a szabály, akkor tavaly (a
> 2006/2007. tanévre vonatkozóan) még élt a "célzott"jellege ennek a
> tételnek?
> 3. És akkor az iskola miből fizette/fizeti ki a rászoruló tanulóknak
> megjáró ingyenes tankönyveket?
> (Az én logikám szerint akkor az önkorm. akármennyi normatívát lekérhetne,
> ha úgy sem tankönyvre költi... Vagy így "kiszúr" a saját intézményével, hogy
> ő felhasználja másra a pénzt, az iskola meg teremtse elő akárhonnan, és az
> isk. igazolja a rászorultságot is?)
> Mindenféle segítséget, bizonyítékot megköszönök a tárgykörben!
> (Kérem, a konyvtar.kozépiskola at gmail.com címre küldjétek!) VMAnna
>
>
>
--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <https://listserv.niif.hu/pipermail/katalist/attachments/20070628/9ce3b633/attachment.html>
További információk a(z) Katalist levelezőlistáról