[KATALIST] Re: tankönyvtámogatási normatíva
Marianna Vass
manyalany at gmail.com
2007. Jún. 28., Cs, 10:24:19 CEST
Idegeskedésemben, hogy minden rendben menjen, most meg szóközt ütöttem a
címbe. Helyesen: konyvtar.kozepiskola at gmail.com
Marianna Vass <manyalany at gmail.com> írta, 2007.06.28.:
>
> Jaj, Most látom, hogy ékezettel írtam az e-mail címet! Pontosan: konyvtar.
> kozepiskola at gmail.com címre írjatok a tankönyvi normatíva ügyében!
> Köszönettel: VMAnna
>
> Marianna Vass <manyalany at gmail.com> írta, 2007.06.28.:
> >
> > Kedves Kollégák! Nem szimplán könyvtári kérdés az enyém, de felteszem,
> > hiszen úgy tapasztaltam, sokszor segítettetek már egyéb témákban is.
> > Munkába visszatérő könyvtáros vagyok, egy -a gyesem alatt- tagiskolává
> > vált intézmény iskolai könyvtárosa. Az összevont intézmény főigazgatójával
> > tárgyalva szóba került a tartós és ingyenes tankönyv fogalma közti
> > különbség. Tőle azt a tájékoztatást kaptam, hogy a fenntartónktól (Megyei
> > Önkorm.) mi nem nem kapjuk meg az állami tankönyvtámogatási normatívát.
> > Lehet, hogy a fenntartó megkapja, de azt átcsoportosítja (pl. villanyszámlát
> > fizet belőle) - mondta ő. Hitetlenkedve fogadtam ezt.
> > Tagiskolánk vezetője ezért a Városi Önköorm. Pénzügyi Irodájához
> > fordult, ahonnan azt a tájékoztatást kapta, hogy valóban, ez a pénz idéntől
> > már nem "cimkézett", nem célzott támogatás. Én még mindig hitetlenkedem,
> > hiszen úgy tudtam, az Állami Számvevőszék, a Magyar Államkincstár stb. ezt a
> > területet is ellenőrizheti egy intézményben.
> > A kérdéseim tehát a következők:
> > 1. Valóban nem célzott támogatás már ez? El lehet költeni bármire? Az
> > iskola fenntartója azt csinál vele, amit akar? Nem csak tankönyvszámlával
> > lehet igazolni ennek az elköltését?
> > 2. S ha idéntől (2007. jan. 1.?) változott a szabály, akkor tavaly (a
> > 2006/2007. tanévre vonatkozóan) még élt a "célzott"jellege ennek a
> > tételnek?
> > 3. És akkor az iskola miből fizette/fizeti ki a rászoruló tanulóknak
> > megjáró ingyenes tankönyveket?
> > (Az én logikám szerint akkor az önkorm. akármennyi normatívát
> > lekérhetne, ha úgy sem tankönyvre költi... Vagy így "kiszúr" a saját
> > intézményével, hogy ő felhasználja másra a pénzt, az iskola meg teremtse elő
> > akárhonnan, és az isk. igazolja a rászorultságot is?)
> > Mindenféle segítséget, bizonyítékot megköszönök a tárgykörben!
> > (Kérem, a konyvtar.kozépiskola at gmail.com címre küldjétek!) VMAnna
> >
> >
> >
>
>
--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <https://listserv.niif.hu/pipermail/katalist/attachments/20070628/1484f59e/attachment.html>
További információk a(z) Katalist levelezőlistáról