Jaj, Most látom, hogy ékezettel írtam az e-mail címet! Pontosan: konyvtar. <a href="mailto:kozepiskola@gmail.com">kozepiskola@gmail.com</a> címre írjatok a tankönyvi normatíva ügyében! Köszönettel: VMAnna<br><br>
<div><span class="gmail_quote"><b class="gmail_sendername">Marianna Vass</b> <<a href="mailto:manyalany@gmail.com">manyalany@gmail.com</a>> írta, 2007.06.28.:</span>
<blockquote class="gmail_quote" style="PADDING-LEFT: 1ex; MARGIN: 0px 0px 0px 0.8ex; BORDER-LEFT: #ccc 1px solid">
<div>Kedves Kollégák! Nem szimplán könyvtári kérdés az enyém, de felteszem, hiszen úgy tapasztaltam, sokszor segítettetek már egyéb témákban is.</div>
<div>Munkába visszatérő könyvtáros vagyok, egy -a gyesem alatt- tagiskolává vált intézmény iskolai könyvtárosa. Az összevont intézmény főigazgatójával tárgyalva szóba került a tartós és ingyenes tankönyv fogalma közti különbség. Tőle azt a tájékoztatást kaptam, hogy a fenntartónktól (Megyei Önkorm.) mi nem nem kapjuk meg az állami tankönyvtámogatási normatívát. Lehet, hogy a fenntartó megkapja, de azt átcsoportosítja (pl. villanyszámlát fizet belőle) - mondta ő. Hitetlenkedve fogadtam ezt.
</div>
<div>Tagiskolánk vezetője ezért a Városi Önköorm. Pénzügyi Irodájához fordult, ahonnan azt a tájékoztatást kapta, hogy valóban, ez a pénz idéntől már nem "cimkézett", nem célzott támogatás. Én még mindig hitetlenkedem, hiszen úgy tudtam, az Állami Számvevőszék, a Magyar Államkincstár stb. ezt a területet is ellenőrizheti egy intézményben.
</div>
<div>A kérdéseim tehát a következők:</div>
<div>1. Valóban nem célzott támogatás már ez? El lehet költeni bármire? Az iskola fenntartója azt csinál vele, amit akar? Nem csak tankönyvszámlával lehet igazolni ennek az elköltését?</div>
<div>2. S ha idéntől (2007. jan. 1.?) változott a szabály, akkor tavaly (a 2006/2007. tanévre vonatkozóan) még élt a "célzott"jellege ennek a tételnek? </div>
<div>3. És akkor az iskola miből fizette/fizeti ki a rászoruló tanulóknak megjáró ingyenes tankönyveket?</div>
<div>(Az én logikám szerint akkor az önkorm. akármennyi normatívát lekérhetne, ha úgy sem tankönyvre költi... Vagy így "kiszúr" a saját intézményével, hogy ő felhasználja másra a pénzt, az iskola meg teremtse elő akárhonnan, és az isk. igazolja a rászorultságot is?)
</div>
<div>Mindenféle segítséget, bizonyítékot megköszönök a tárgykörben!</div>
<div>(Kérem, a <a onclick="return top.js.OpenExtLink(window,event,this)" href="mailto:konyvtar.kozépiskola@gmail.com" target="_blank">konyvtar.kozépiskola@gmail.com</a> címre küldjétek!) VMAnna</div>
<div> </div>
<div> </div></blockquote></div><br>