[KATALIST] nyitva/za'rva
Taka'ts Be'la
tbela at vfmk.hu
2007. Jún. 20., Sze, 11:58:49 CEST
Közeledik az uborkaszezon, ezért talán megbocsátja nekem a
T. LISTA közönsége, ha egy marginális kérdés felvetésével
zavarom.
Egy darabig striguláztam, hogy hány könyvtár jelöli meg a
tárgyban "nyári nyitva tartás"-ként a nyári
könyvtárbezárást, valamiféle pozitív felhangot próbálva adni
ezzel ennek az olvasóbosszantó (ugyanakkor szükségszerű)
eseménynek, aztán elvesztettem a fonalat...
Mikor teszünk jót?
Ha ajtajainkon azt hirdetjük, hogy
NYÁRI NYITVA TARTÁS
és ezzel jelezzük nyitottságunkat az arrajáróknak, ám
bosszantjuk a hozzánk hiába bejutni akarókat;
vagy üzenetként azt írjuk ki, hogy
NYÁRI ZÁRVA TARTÁS
s ezzel mindenkiben (arrajáróban, olvasóban) negatív emóciót
keltünk magunk iránt?
Magam is vegyes érzelmekkel szoktam böngészni a boltok
hasonló problémákat felvető feliratait:
"ÜNNEPI NYITVA TARTÁS"
A kérdés talán megér annyit, hogy egy percre elgondolkozzunk
rajta...
Üdvözlettel:
--
Takáts Béla {könyvtáros}
tbela at vfmk.hu
(56) 510-112
Verseghy Könyvtár, Szolnok
PS.
A mi könyvtárunk "hivatalosan" július 24. és augusztus 17.
között tart zárva...
Nyitás: augusztus 22-én! :-)
További információk a(z) Katalist levelezőlistáról