[KATALIST] nyitva/za'rva

Taka'ts Be'la tbela at vfmk.hu
2007. Jún. 20., Sze, 11:58:49 CEST


Közeledik az uborkaszezon, ezért talán megbocsátja nekem a 
T. LISTA közönsége, ha egy marginális kérdés felvetésével 
zavarom.

Egy darabig striguláztam, hogy hány könyvtár jelöli meg a 
tárgyban "nyári nyitva tartás"-ként a nyári 
könyvtárbezárást, valamiféle pozitív felhangot próbálva adni 
ezzel ennek az olvasóbosszantó (ugyanakkor szükségszerű) 
eseménynek, aztán elvesztettem a fonalat...

Mikor teszünk jót?

Ha ajtajainkon azt hirdetjük, hogy
NYÁRI NYITVA TARTÁS
és ezzel jelezzük nyitottságunkat az arrajáróknak, ám 
bosszantjuk a hozzánk hiába bejutni akarókat;

vagy üzenetként azt írjuk ki, hogy
NYÁRI ZÁRVA TARTÁS
s ezzel mindenkiben (arrajáróban, olvasóban) negatív emóciót 
keltünk magunk iránt?

Magam is vegyes érzelmekkel szoktam böngészni a boltok
hasonló problémákat felvető feliratait:
"ÜNNEPI NYITVA TARTÁS"

A kérdés talán megér annyit, hogy egy percre elgondolkozzunk 
rajta...

Üdvözlettel:

-- 
Takáts Béla {könyvtáros}
tbela at vfmk.hu
(56) 510-112
Verseghy Könyvtár, Szolnok

PS.
A mi könyvtárunk "hivatalosan" július 24. és augusztus 17. 
között tart zárva...
Nyitás: augusztus 22-én! :-)





További információk a(z) Katalist levelezőlistáról