[KATALIST] nyitva/za'rva
VK_korlevel
vk at mail.dkvk.hu
2007. Jún. 20., Sze, 12:36:01 CEST
T. Lista es Kedves Taka'ts Bela!
Magam is sokat meditaltam ezen a kerdesen. A boltoknal meg el tudom
fogadni az "unnepi nyitva tartas" fogalmat, mert ott tobbnyire
megemlitenek olyan napokat is, ami a szokasostol eltero idopontu
nyitvatartasi idot jelent.
Eloszor en is igy hidaltam at a nem csupan nyelvi problemat. A nyari,
avagy unnepi nyitva tartast olyan idointervallumban adtam meg, amely
tartalmazott nyitvatartasi napot /napokat is.
Mostanaban (egy-ket eve)jutott eszembe egy talan minden szempontbol jo
megoldas: "nyari szunet", ez azert nem olyan durva mint a ZARVA!
felirat es pontosan jelzi azt is amirol szo van.
A punkosd ettol meg tovabbra is prolemas :-(
Udvozlettel:
Preysing Frigyes
2007. június 20., 11:58:49, írtad:
TtBl> Közeledik az uborkaszezon, ezért talán megbocsátja nekem a
TtBl> T. LISTA közönsége, ha egy marginális kérdés felvetésével
TtBl> zavarom.
TtBl> Egy darabig striguláztam, hogy hány könyvtár jelöli meg a
TtBl> tárgyban "nyári nyitva tartás"-ként a nyári
TtBl> könyvtárbezárást, valamiféle pozitív felhangot próbálva adni
TtBl> ezzel ennek az olvasóbosszantó (ugyanakkor szükségszerű)
TtBl> eseménynek, aztán elvesztettem a fonalat...
TtBl> Mikor teszünk jót?
TtBl> Ha ajtajainkon azt hirdetjük, hogy
TtBl> NYÁRI NYITVA TARTÁS
TtBl> és ezzel jelezzük nyitottságunkat az arrajáróknak, ám
TtBl> bosszantjuk a hozzánk hiába bejutni akarókat;
TtBl> vagy üzenetként azt írjuk ki, hogy
TtBl> NYÁRI ZÁRVA TARTÁS
TtBl> s ezzel mindenkiben (arrajáróban, olvasóban) negatív emóciót
TtBl> keltünk magunk iránt?
TtBl> Magam is vegyes érzelmekkel szoktam böngészni a boltok
TtBl> hasonló problémákat felvető feliratait:
TtBl> "ÜNNEPI NYITVA TARTÁS"
TtBl> A kérdés talán megér annyit, hogy egy percre elgondolkozzunk
TtBl> rajta...
TtBl> Üdvözlettel:
--
Üdvözlettel,
VK_korlevel mailto:vk at mail.dkvk.hu
További információk a(z) Katalist levelezőlistáról