[KATALIST] nyitva/za'rva

VK_korlevel vk at mail.dkvk.hu
2007. Jún. 20., Sze, 12:36:01 CEST


T. Lista es Kedves Taka'ts Bela!

Magam is sokat meditaltam ezen a kerdesen. A boltoknal meg el tudom
fogadni az "unnepi nyitva tartas" fogalmat, mert ott tobbnyire
megemlitenek olyan napokat is, ami a szokasostol eltero idopontu
nyitvatartasi idot jelent.
Eloszor en is igy hidaltam at a nem csupan nyelvi problemat. A nyari,
avagy unnepi nyitva tartast olyan idointervallumban adtam meg, amely
tartalmazott nyitvatartasi napot /napokat is.
Mostanaban (egy-ket eve)jutott eszembe egy talan minden szempontbol jo
megoldas: "nyari szunet", ez azert nem olyan durva mint a ZARVA!
felirat es pontosan jelzi azt is amirol szo van.
A punkosd ettol meg tovabbra is prolemas :-(

Udvozlettel:


Preysing Frigyes




2007. június 20., 11:58:49, írtad:

TtBl> Közeledik az uborkaszezon, ezért talán megbocsátja nekem a 
TtBl> T. LISTA közönsége, ha egy marginális kérdés felvetésével 
TtBl> zavarom.

TtBl> Egy darabig striguláztam, hogy hány könyvtár jelöli meg a 
TtBl> tárgyban "nyári nyitva tartás"-ként a nyári 
TtBl> könyvtárbezárást, valamiféle pozitív felhangot próbálva adni 
TtBl> ezzel ennek az olvasóbosszantó (ugyanakkor szükségszerű) 
TtBl> eseménynek, aztán elvesztettem a fonalat...

TtBl> Mikor teszünk jót?

TtBl> Ha ajtajainkon azt hirdetjük, hogy
TtBl> NYÁRI NYITVA TARTÁS
TtBl> és ezzel jelezzük nyitottságunkat az arrajáróknak, ám 
TtBl> bosszantjuk a hozzánk hiába bejutni akarókat;

TtBl> vagy üzenetként azt írjuk ki, hogy
TtBl> NYÁRI ZÁRVA TARTÁS
TtBl> s ezzel mindenkiben (arrajáróban, olvasóban) negatív emóciót 
TtBl> keltünk magunk iránt?

TtBl> Magam is vegyes érzelmekkel szoktam böngészni a boltok
TtBl> hasonló problémákat felvető feliratait:
TtBl> "ÜNNEPI NYITVA TARTÁS"

TtBl> A kérdés talán megér annyit, hogy egy percre elgondolkozzunk 
TtBl> rajta...

TtBl> Üdvözlettel:




-- 
Üdvözlettel,
 VK_korlevel                            mailto:vk at mail.dkvk.hu





További információk a(z) Katalist levelezőlistáról