[Textlib] Olvasói állapot, nyomtatása - V1.70.14

Nagy Imre emre at vkpaks.hu
2009. Ápr. 15., Sze, 16:26:48 CEST


> Mi liberális itézmény vagyunk, egy ideig engedjük görgetni a késedelmi
> díjat, így aztán nem baj, ha ezt is látja az olvasó.

Hát nem onnan fogja látni hogy késik:
Bejön, nem rendezi a tartozását, és kölcsönöz.
Ha olvasó nem hozta vissza a késő könyveket és hazavissza a lapját, rajta
a késedelmi díjjal, akkor mi fog történni?
- Otthol megnézi a lapját pár nap múlva, és jéé a tartozása jóval több.
- Kifizeti a tartozását, de késik a könyvel, hazamegy, megnézi a lapját.
Ok nem kések semmit. Bjön 5 nap múlva, és fizetnie kell.
Full nem fogja érteni az olvasó, keveredést okoz. Sőt csak azt.

> olvasó a beiratkozási díjat nem fizette ki, mert mondjuk a könyvtáros nem
> tudott visszaadni, de engedi az olvasót kölcsönözni, az is megjelenik?

Nem, de ha ez is kell, akkor már tényleg szükséges valami ahol csak a
kölcsönzési határidő látszik, mert lassan ez az alapofunckió nem lesz meg
a Textlib-ben. Mert ez kell egyértelműen látni a könyvtárosnak, ezt kell
szóba közölni az olvasóval.

> Mert ha nem, akkor viszont már utólag reklamálhat az olvasó, hogy
> félretájékoztatták (tudom, persze, elmegyengeségre vall, de van ilyen
> olvasó).

Erre kell egy szabályzat:
Aktuális tartozást a webes katalóguban megtekinthető.

Remélem hamarosan lesz olyan webeskatalogusunk, ahol minden tartozás
mellett egyértelműen fel lesz tüntetve hogy milyen gyakoriság szerint és
milyen rendszerességlnövekszik.
Mert pl: felszólító levélen is napi gyakoriság van, de mi pl: nem naptári
napra számított késedelmi díjat kérünk, hanem csak nyitvatartási
napokra...még szerence hogy senki se kötött bele..

> 3. Na, ez jó felvetés. Tényleg lehetne nagyobb a képernyőn a program képe.

Fejlődni kell a korral.

> Az én monitoromon kb. ha a felét eltakarja a háttérnek... A
> Windows-klienst ki lehet teljes képernyősre nyitni, de annak sem
> tágíthatók tovább a belső képei.

Szélességbe nem nagyon állítható..

(Arról nem is beszélve, hogy nem tudjuk
> összehozni a vonalkódleolvasókkal, így aztán a kölcsönzésben használni sem
> tudjuk...)

Ez a téma viszont érdekel. Milyen vonalkód olvasó. Mi kizárólagosan ps/2
használunk, de usb-s se lehet gond.

Nagy Imre
Paks





További információk a(z) Textlib levelezőlistáról