'Micimacko' szovegjavitas kezdese

Ambrus Attila ambrusa at AJK.PTE.HU
2000. Okt. 13., P, 08:32:02 CEST


MEK-L at LISTSERV.IIF.HU
Re: [MEK-L] 'Micimacko' szovegjavitas kezdese

Wordben is be lehet allitani a tabulator nagysagat:

Formatum/Bekezdes/Tabulator -- ez alatt a menupont alatt tetszoleges
nagysagura allithatod a tabulatort. Alapbol azthiszem 1,25 cm. En
altalaban 0,7 cm-t szoktam hasznalni. Ez meg nem tul brutalis kinezet.
Termeszetesen egyeni izlesednek megfeleloen allithatod be.

Ha esetleg HTML-t is keszitesz, akkor erdemes az ezt hasznalnod:

<BR><BR>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;

Ekkor minden bekezdes elott tesz egy ures sort, es a bekezdest 5
karakterrel beljebb kezdi. Termeszetesen az a fo, hogy ha lehet akkor az
eredeti konyvhoz hasonloan csinald meg a digitalis valtozatot. Sokan nem
szeretik ha a bekezdesek elott van egy ures sor, de szerintem konyebb a
kepernyon valo olvasasnal ebben a formaban. Regen a DOSos vilagban is
hasonloan keszitettuk az anyagokat, es soha nem volt ra panasz.

Meg egy hasznos tanacs: Ha a kovetkezo parancsot hasznalod a HTML-edben,
akkor szelreigazitod a konyv szoveget:
<ALIGN DIV=JUSTIFY>
szoveg szoveg szoveg szoveg...
szoveg szoveg szoveg szoveg...
szoveg szoveg szoveg szoveg...
</DIV>

Ez t is erdemes szerintem kiprobalnod. En altalaban siman dos alatt
olvasom es javitom a szovegeimet, kozben a HTML kodokat
makrobillentyukkel beillesztem, majd egy kis "rutinnal" windows-os
ekezette alakitom a DOS-os ekezeteket, es maris megvan a HTML. Egyszeru,
es NETen azonnal olvashato. A forras nincs tele bonyolult formaciokkal
(nevezzuk szemetnek). Es a meret szinte nem nagyobb egy TXT-nel.

Kezdoknek:
Erdemes egy egyszeru, de szep HTML-t lementeni, majd a forrasban
bongeszni. Sokat lehet belole meriteni... Pl.: ajanlom a kovetkezo
cimet:

http://www.mek.iif.hu/porta/szint/tarsad/pedagog/nevtort/dt-dsm18/html/kozokt00.htm

Elony, hogy a HTML keszitese kozben egy szepen megformazott DOS-os TXT-t
is csinaltunk egyuttal, Amit "jokedv es boseg" eseten akar egy onalloan
futtathato "DOS-os multimedias" programma is alakithatunk a kesobbiek
folyaman.

Tobbet most nem irok mert "VAN DOGOM MICIMACKO" :-)

Alex/iqdepo
http://www.extra.hu/iqdepo



További információk a(z) Mek-l levelezőlistáról