[KATALIST] E- könyv olvasók a B ME OMIKK-ban 2.
Szalkai Nóra
nszalkai at omikk.bme.hu
2011. Már. 16., Sze, 15:50:08 CET
Kedves Lista, kedves Gábor!
Ez valóban kritikus kérdés, minden értelemben:)
Az e-könyv olvasókat egyelőre csak helyben használhatják majd az olvasóink.
Természetesen mi is úgy gondoljuk, hogy az igazi az lenne, ha a készülékeket
kölcsönözni is lehetne. A kölcsönzéssel kapcsolatban felmerülő kérdések
megválaszolásához, körüljárásához további időre van szükségünk (mi történik,
ha a készüléket esetleg elveszítik, netán ellopják; jogilag milyen további
kérdéseket vet fel az, ha a készülékeket a rajtuk szereplő tartalommal együtt
kikölcsönzik és így a tartalmak védettsége csökken, stb.)
A forgalmazóval kötött szerződés egyelőre a készülékek helyben használatáról
köttetett, de érdeklődéstől függően nem kizárt, hogy ezt a későbbiekben
módosítjuk.
Mivel a mi olvasóink műszaki érdeklődése az átlagosnál nagyobb, így abban
bízunk, hogy a helyben használat is kellően vonzó lehet, hiszen várhatóan az
olvasók egy részét kimondottan az e-könyv olvasók működése, illetve az
elektronikus tinta és papír érdekli (nálunk pedig nyugodt körülmények között
kipróbálhatják az eszközöket, nem úgy, mint egy üzletben).
Üdvözlettel,
Szalkai Nóra
BME OMIKK
További információk a(z) Katalist levelezőlistáról