[KATALIST] Történeti Levéltár folytatás/vége
Lajos Muranyi
muranyil at gmail.com
2011. Már. 2., Sze, 13:26:28 CET
Kedves Kollegák!
Januárban szó esett a listán az Állambiztonsági
Szolgálatok Történeti Levéltára anyagainak sorsáról,
pontosabban a tervezett intézkedésekről, s akkor
erről egy vitaféle is indult. (Felmerült pl. a hiteles forrás
iránti igény, amire az MTI közleménye nem bizonyult
elég jónak.
Véletlenül most rábukkantam a *hiteles forrás*ra, melyet
késve adok közre:
http://www.kormany.hu/hu/kozigazgatasi-es-igazsagugyi-miniszterium/parlamenti-allamtitkarsag/hirek/megszunik-a-kenedi-bizottsag
Itt olvasható, hogy "*A kormány a 1283/2010. (XII.15.) kormányhatározatában*
*felhívta a közigazgatási és igazságügyi minisztert, hogy 2011. november
30-ig*
*dolgozzon ki és terjesszen a kormány elé törvénytervezetet az elmúlt
rendszerben*
*nem jogállami keretek között rögzített adatbázisokban lévő, egyes
titkosszolgálati tevékenységgel összefüggő iratoknak a megfigyelt személyek
részére történő visszaadásáról*."
Üdvözlettel
ML
--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <https://listserv.niif.hu/pipermail/katalist/attachments/20110302/98eef22b/attachment.html>
További információk a(z) Katalist levelezőlistáról