FW: [KATALIST] automatikus kolcsonzes?

Mikulás Gábor mikulasg at t-online.hu
2007. Jún. 29., P, 12:13:14 CEST


Köszönöm szépen az automatikus kölcsönzéssel kapcsolatos magánba érkezett
válaszokat. Ezek alapján úgy tűnik, hogy idehaza egy helyen működik ilyen
rendszer. És jó eséllyel rövidesen a Katalistra is érkezik erről beszámoló.

Magam '94-ben láttam először ilyet a LibTech International-on, és azt
gondoltam, hogy stratégai költségkímélés szempontjából itthon is gyorsan el
fog terjedni. Tévedtem, meglepetésemre az azóta épült új könyvtárakban sem
tűnik fel. Pedig e gyakran idegölő rutinfeladat végzőinek munkaereje jóval
inkább hozzájárulna a könyvtárak eredményességéhez, ha át lehetne
csoportosítani pl. közösségi--szociális funkciók végzésére. 

 

Mikulás Gábor

 

 

  _____  

From: katalist-bounces at listserv.iif.hu
[mailto:katalist-bounces at listserv.iif.hu] On Behalf Of Mikulás Gábor
Sent: Tuesday, June 26, 2007 2:09 PM
To: 'katalist katalist'
Subject: [KATALIST] automatikus kolcsonzes?

 

Tisztelt Kollégák, 

érdeklődöm, hogy működik-e Magyarországon automatikus kölcsönzési rendszer
(ahol a kölcsönzés folyamatát maga az olvasó végzi, könyvtári alkalmazott
csak a rendszer karbantartását vagy az esetleges problémamegoldást végzi).

 

Köszönettel,

Mikulás Gábor

--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <https://listserv.niif.hu/pipermail/katalist/attachments/20070629/c7869fd7/attachment.html>
--------- következő rész ---------
An embedded and charset-unspecified text was scrubbed...
Name: ATT00050.txt
URL: <https://listserv.niif.hu/pipermail/katalist/attachments/20070629/c7869fd7/attachment.txt>


További információk a(z) Katalist levelezőlistáról