[KATALIST] nyitva/za'rva
Dinyáné Bánfi Ibolya
dibolya at internet-x.hu
2007. Jún. 21., Cs, 07:50:26 CEST
Ha már, az egyébként agylágyasztó melegben..... Ettől függetlenül a probléma, mint láthatjuk elgondolkodtató.
Sokkal jobban zavar a nyitva tartás/zárva tartás kérdés körben:
"A mi könyvtárunk "hivatalosan" július 24. és augusztus 17.
között tart zárva...
Nyitás: augusztus 22-én! :-)" (VFMK Szolnok)
ami szerintem "kissé" megtévesztő szépítés, hiszen nem lesz olyan "sokáig" , 21.-ig zárva, csak nem lesz nyitva. Vagy zárva tart.
A stratégiában, vagy valahol, ha már a törvényben vagy vmi végrehajtási utasításban nem sikerült, sokkal jobb lenne, nem egy lábjegyzetben, azt megfogalmazni, h.a könyvtárak nem működhetnek személyzet nélkül, illetve bizonyos létszám alatt, és 9-10 hónapra elegendő éves költségvetéssel. Talán akkor nem kellene "nem lesz nyitva/zárva tart" problémákat boncolgatni....
Azért, minden jót mindenkinek, de reggel van és már 28 fok meleg van a kvtárban, és a helyzet csak fokozódik.
Üdvözlettel: Dinyáné Bánfi Ibolya
dibolya at internet-x.hu
----- Original Message -----
From: Péter Tóth Darvas
To: Taka'ts Be'la
Cc: Katalist
Sent: Wednesday, June 20, 2007 12:42 PM
Subject: Re: [KATALIST] nyitva/za'rva
nekem az tetszik, hogy minden könyvtár a zárva tartást arra érti, hogy mikor nem lehet bemenni a könyvtár épületébe. És mindenki hozáteszi, hogy az adatbázis mégis elérhető a könyvtárközik mennek, néhol működik pár számítógép stb.
a 2008-20013-as stratégiában talán erről is kelene valami lábjegyzet, hogy a könyvtárak ne zárjanak be nyáron. Mint ahogy a keszthelyiek pl.
dtp
Taka'ts Be'la <tbela at vfmk.hu> írta, 2007.06.20 .:
Közeledik az uborkaszezon, ezért talán megbocsátja nekem a
T. LISTA közönsége, ha egy marginális kérdés felvetésével
zavarom.
Egy darabig striguláztam, hogy hány könyvtár jelöli meg a
tárgyban "nyári nyitva tartás"-ként a nyári
könyvtárbezárást, valamiféle pozitív felhangot próbálva adni
ezzel ennek az olvasóbosszantó (ugyanakkor szükségszerű)
eseménynek, aztán elvesztettem a fonalat...
Mikor teszünk jót?
Ha ajtajainkon azt hirdetjük, hogy
NYÁRI NYITVA TARTÁS
és ezzel jelezzük nyitottságunkat az arrajáróknak, ám
bosszantjuk a hozzánk hiába bejutni akarókat;
vagy üzenetként azt írjuk ki, hogy
NYÁRI ZÁRVA TARTÁS
s ezzel mindenkiben (arrajáróban, olvasóban) negatív emóciót
keltünk magunk iránt?
Magam is vegyes érzelmekkel szoktam böngészni a boltok
hasonló problémákat felvető feliratait:
"ÜNNEPI NYITVA TARTÁS"
A kérdés talán megér annyit, hogy egy percre elgondolkozzunk
rajta...
Üdvözlettel:
--
Takáts Béla {könyvtáros}
tbela at vfmk.hu
(56) 510-112
Verseghy Könyvtár, Szolnok
PS.
A mi könyvtárunk "hivatalosan" július 24. és augusztus 17.
között tart zárva...
Nyitás: augusztus 22-én! :-)
_______________________________________________
Katalist mailing list
Katalist at listserv.iif.hu
http://listserv.niif.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/katalist
--
Darvas Tóth Péter
70-9401791
blog: http://www.darvastoth.hu
mail: darvastoth at gmail.com
------------------------------------------------------------------------------
_______________________________________________
Katalist mailing list
Katalist at listserv.iif.hu
http://listserv.niif.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/katalist
_____________ NOD32 2342 (20070621) Információ _____________
Az üzenetet a NOD32 antivirus system megvizsgálta.
http://www.nod32.hu
--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <https://listserv.niif.hu/pipermail/katalist/attachments/20070621/d3b70805/attachment.html>
További információk a(z) Katalist levelezőlistáról