[KATALIST] nyitva/za'rva

Dinyáné Bánfi Ibolya dibolya at internet-x.hu
2007. Jún. 21., Cs, 07:50:26 CEST


Ha már, az egyébként agylágyasztó melegben..... Ettől függetlenül a probléma, mint láthatjuk elgondolkodtató.
Sokkal jobban zavar a nyitva tartás/zárva tartás kérdés körben: 

"A mi könyvtárunk "hivatalosan" július 24. és augusztus 17.
között tart zárva...
Nyitás: augusztus 22-én! :-)"  (VFMK Szolnok)
ami szerintem "kissé" megtévesztő szépítés, hiszen nem lesz olyan "sokáig" , 21.-ig zárva, csak nem lesz nyitva. Vagy zárva tart.
A stratégiában, vagy valahol, ha már a törvényben vagy vmi végrehajtási utasításban nem sikerült, sokkal jobb lenne, nem egy lábjegyzetben, azt megfogalmazni, h.a könyvtárak nem működhetnek személyzet nélkül, illetve bizonyos létszám alatt, és 9-10 hónapra elegendő éves költségvetéssel. Talán akkor nem kellene "nem lesz nyitva/zárva tart" problémákat boncolgatni....
Azért, minden jót mindenkinek, de reggel van és már 28 fok meleg van a kvtárban, és a helyzet csak fokozódik.

Üdvözlettel: Dinyáné Bánfi Ibolya
dibolya at internet-x.hu

  ----- Original Message ----- 
  From: Péter Tóth Darvas 
  To: Taka'ts Be'la 
  Cc: Katalist 
  Sent: Wednesday, June 20, 2007 12:42 PM
  Subject: Re: [KATALIST] nyitva/za'rva


  nekem az tetszik, hogy minden könyvtár a zárva tartást arra érti, hogy mikor nem lehet bemenni a könyvtár épületébe. És mindenki hozáteszi, hogy az adatbázis mégis elérhető a könyvtárközik mennek, néhol működik pár számítógép stb. 

  a 2008-20013-as stratégiában talán erről is kelene valami lábjegyzet, hogy a könyvtárak ne zárjanak be nyáron. Mint ahogy a keszthelyiek pl.

  dtp
   
  Taka'ts Be'la <tbela at vfmk.hu> írta, 2007.06.20 .: 
    Közeledik az uborkaszezon, ezért talán megbocsátja nekem a
    T. LISTA közönsége, ha egy marginális kérdés felvetésével 
    zavarom.

    Egy darabig striguláztam, hogy hány könyvtár jelöli meg a
    tárgyban "nyári nyitva tartás"-ként a nyári
    könyvtárbezárást, valamiféle pozitív felhangot próbálva adni
    ezzel ennek az olvasóbosszantó (ugyanakkor szükségszerű) 
    eseménynek, aztán elvesztettem a fonalat...

    Mikor teszünk jót?

    Ha ajtajainkon azt hirdetjük, hogy
    NYÁRI NYITVA TARTÁS
    és ezzel jelezzük nyitottságunkat az arrajáróknak, ám
    bosszantjuk a hozzánk hiába bejutni akarókat; 

    vagy üzenetként azt írjuk ki, hogy
    NYÁRI ZÁRVA TARTÁS
    s ezzel mindenkiben (arrajáróban, olvasóban) negatív emóciót
    keltünk magunk iránt?

    Magam is vegyes érzelmekkel szoktam böngészni a boltok
    hasonló problémákat felvető feliratait: 
    "ÜNNEPI NYITVA TARTÁS"

    A kérdés talán megér annyit, hogy egy percre elgondolkozzunk
    rajta...

    Üdvözlettel:

    --
    Takáts Béla {könyvtáros}
    tbela at vfmk.hu 
    (56) 510-112
    Verseghy Könyvtár, Szolnok

    PS.
    A mi könyvtárunk "hivatalosan" július 24. és augusztus 17.
    között tart zárva...
    Nyitás: augusztus 22-én! :-)


    _______________________________________________ 
    Katalist mailing list
    Katalist at listserv.iif.hu
    http://listserv.niif.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/katalist 




  -- 
  Darvas Tóth Péter
  70-9401791
  blog: http://www.darvastoth.hu
  mail: darvastoth at gmail.com 


------------------------------------------------------------------------------


  _______________________________________________
  Katalist mailing list
  Katalist at listserv.iif.hu
  http://listserv.niif.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/katalist



   _____________ NOD32 2342 (20070621) Információ _____________

  Az üzenetet a NOD32 antivirus system megvizsgálta.
  http://www.nod32.hu
--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <https://listserv.niif.hu/pipermail/katalist/attachments/20070621/d3b70805/attachment.html>


További információk a(z) Katalist levelezőlistáról