<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<HTML><HEAD>
<META http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=iso-8859-2">
<META content="MSHTML 6.00.2900.2180" name=GENERATOR>
<STYLE></STYLE>
</HEAD>
<BODY bgColor=#ffffff>
<DIV>Ha már, az egyébként agylágyasztó melegben..... Ettől függetlenül a
probléma, mint láthatjuk elgondolkodtató.</DIV>
<DIV>Sokkal jobban zavar a nyitva tartás/zárva tartás kérdés körben: </DIV>
<DIV><FONT face=Arial size=2></FONT> </DIV>
<DIV><FONT face=Arial size=2><FONT face="Times New Roman" size=3>"A mi
könyvtárunk "hivatalosan" július 24. és augusztus 17.<BR>között tart
zárva...<BR>Nyitás: augusztus 22-én! :-)" (VFMK
Szolnok)</FONT></FONT></DIV>
<DIV><FONT face=Arial size=2><FONT face="Times New Roman" size=3>ami szerintem
"kissé" megtévesztő szépítés, hiszen nem lesz olyan "sokáig" , 21.-ig zárva,
csak nem lesz nyitva. Vagy zárva tart.</FONT></FONT><FONT face=Arial
size=2><FONT face="Times New Roman" size=3></FONT><BR><FONT
face="Times New Roman" size=3>A stratégiában, vagy valahol, ha már a törvényben
vagy vmi végrehajtási utasításban nem sikerült, sokkal jobb lenne, nem egy
lábjegyzetben, azt megfogalmazni, h.a könyvtárak nem működhetnek személyzet
nélkül, illetve bizonyos létszám alatt, és 9-10 hónapra elegendő éves
költségvetéssel. Talán akkor nem kellene "nem lesz nyitva/zárva tart"
problémákat boncolgatni....</FONT></FONT></DIV>
<DIV><FONT face=Arial size=2><FONT face="Times New Roman" size=3>Azért, minden
jót mindenkinek, de reggel van és már 28 fok meleg van a kvtárban, és a helyzet
csak fokozódik.</FONT></FONT></DIV>
<DIV><FONT face=Arial size=2><FONT face="Times New Roman"
size=3></FONT></FONT> </DIV>
<DIV><FONT face=Arial size=2><FONT face="Times New Roman" size=3>Üdvözlettel:
Dinyáné Bánfi Ibolya</FONT></FONT></DIV>
<DIV><FONT face=Arial size=2><FONT face="Times New Roman" size=3><A
href="mailto:dibolya@internet-x.hu">dibolya@internet-x.hu</A></FONT></DIV></FONT>
<DIV><FONT face=Arial size=2></FONT> </DIV>
<BLOCKQUOTE
style="PADDING-RIGHT: 0px; PADDING-LEFT: 5px; MARGIN-LEFT: 5px; BORDER-LEFT: #000000 2px solid; MARGIN-RIGHT: 0px">
<DIV style="FONT: 10pt arial">----- Original Message ----- </DIV>
<DIV
style="BACKGROUND: #e4e4e4; FONT: 10pt arial; font-color: black"><B>From:</B>
<A title=darvastoth@gmail.com href="mailto:darvastoth@gmail.com">Péter Tóth
Darvas</A> </DIV>
<DIV style="FONT: 10pt arial"><B>To:</B> <A title=tbela@vfmk.hu
href="mailto:tbela@vfmk.hu">Taka'ts Be'la</A> </DIV>
<DIV style="FONT: 10pt arial"><B>Cc:</B> <A title=KATALIST@listserv.iif.hu
href="mailto:KATALIST@listserv.iif.hu">Katalist</A> </DIV>
<DIV style="FONT: 10pt arial"><B>Sent:</B> Wednesday, June 20, 2007 12:42
PM</DIV>
<DIV style="FONT: 10pt arial"><B>Subject:</B> Re: [KATALIST]
nyitva/za'rva</DIV>
<DIV><BR></DIV>
<DIV>nekem az tetszik, hogy minden könyvtár a zárva tartást arra érti, hogy
mikor nem lehet bemenni a könyvtár épületébe. És mindenki hozáteszi, hogy az
adatbázis mégis elérhető a könyvtárközik mennek, néhol működik pár számítógép
stb. </DIV>
<DIV> </DIV>
<DIV>a 2008-20013-as stratégiában talán erről is kelene valami lábjegyzet,
hogy a könyvtárak ne zárjanak be nyáron. Mint ahogy a keszthelyiek pl.</DIV>
<DIV> </DIV>
<DIV>dtp<BR> </DIV>
<DIV><SPAN class=gmail_quote><B class=gmail_sendername>Taka'ts Be'la</B>
<<A onclick="return top.js.OpenExtLink(window,event,this)"
href="mailto:tbela@vfmk.hu" target=_blank>tbela@vfmk.hu</A>> írta,
2007.06.20 .:</SPAN>
<BLOCKQUOTE class=gmail_quote
style="PADDING-LEFT: 1ex; MARGIN: 0px 0px 0px 0.8ex; BORDER-LEFT: #ccc 1px solid">Közeledik
az uborkaszezon, ezért talán megbocsátja nekem a<BR>T. LISTA közönsége, ha
egy marginális kérdés felvetésével <BR>zavarom.<BR><BR>Egy darabig
striguláztam, hogy hány könyvtár jelöli meg a<BR>tárgyban "nyári nyitva
tartás"-ként a nyári<BR>könyvtárbezárást, valamiféle pozitív felhangot
próbálva adni<BR>ezzel ennek az olvasóbosszantó (ugyanakkor szükségszerű)
<BR>eseménynek, aztán elvesztettem a fonalat...<BR><BR>Mikor teszünk
jót?<BR><BR>Ha ajtajainkon azt hirdetjük, hogy<BR>NYÁRI NYITVA TARTÁS<BR>és
ezzel jelezzük nyitottságunkat az arrajáróknak, ám<BR>bosszantjuk a hozzánk
hiába bejutni akarókat; <BR><BR>vagy üzenetként azt írjuk ki, hogy<BR>NYÁRI
ZÁRVA TARTÁS<BR>s ezzel mindenkiben (arrajáróban, olvasóban) negatív
emóciót<BR>keltünk magunk iránt?<BR><BR>Magam is vegyes érzelmekkel szoktam
böngészni a boltok<BR>hasonló problémákat felvető feliratait: <BR>"ÜNNEPI
NYITVA TARTÁS"<BR><BR>A kérdés talán megér annyit, hogy egy percre
elgondolkozzunk<BR>rajta...<BR><BR>Üdvözlettel:<BR><BR>--<BR>Takáts Béla
{könyvtáros}<BR><A onclick="return top.js.OpenExtLink(window,event,this)"
href="mailto:tbela@vfmk.hu" target=_blank>tbela@vfmk.hu </A><BR>(56)
510-112<BR>Verseghy Könyvtár, Szolnok<BR><BR>PS.<BR>A mi könyvtárunk
"hivatalosan" július 24. és augusztus 17.<BR>között tart zárva...<BR>Nyitás:
augusztus 22-én!
:-)<BR><BR><BR>_______________________________________________ <BR>Katalist
mailing list<BR><A onclick="return top.js.OpenExtLink(window,event,this)"
href="mailto:Katalist@listserv.iif.hu"
target=_blank>Katalist@listserv.iif.hu</A><BR><A
onclick="return top.js.OpenExtLink(window,event,this)"
href="http://listserv.niif.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/katalist"
target=_blank>http://listserv.niif.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/katalist
</A><BR></BLOCKQUOTE></DIV><BR><BR clear=all><BR>-- <BR>Darvas Tóth
Péter<BR>70-9401791<BR>blog: <A
onclick="return top.js.OpenExtLink(window,event,this)"
href="http://www.darvastoth.hu/"
target=_blank>http://www.darvastoth.hu</A><BR>mail: <A
onclick="return top.js.OpenExtLink(window,event,this)"
href="mailto:darvastoth@gmail.com" target=_blank>darvastoth@gmail.com </A>
<P>
<HR>
<P></P>_______________________________________________<BR>Katalist mailing
list<BR>Katalist@listserv.iif.hu<BR>http://listserv.niif.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/katalist<BR><BR><BR><BR> _____________
NOD32 2342 (20070621) Információ _____________<BR><BR>Az üzenetet a NOD32
antivirus system
megvizsgálta.<BR>http://www.nod32.hu<BR></BLOCKQUOTE></BODY></HTML>