[KATALIST] Re AFA
Feher Miklos
mfeher at oszk.hu
2007. Jún. 12., K, 19:46:08 CEST
Kiss József logikája igaznak hat de véleményem szerint mégsem
helyes a következtetése. (Bár tévedhetetlen én sem vagyok.)
Mivel itt költségvetési pénzrõl van szó. Amennyiben a Társulás ezt
a támogatást átvett pénzeszközként adja tovább és amennyiben a
könyvtár ezt átvett pénzeszközként kezelve használja, akkor szó
sem lehet számlázásról és ÁFÁ-ról.
Ha és amenyiben a könyvtár a piacon értékesíti valamely
kapacitását, azaz piaci szereplõnek piaci áron piacképes terméket
nyújt (nem pedig egy kötelezõ önkormányzati feladatot lát el
költségvetési forrásból, tudnillik a többcélú kistérségi
társulások éppen azért jöttek létre, hogy a kötelezõ
önkormányzati feladatellátásban racionális szereplõként,
azaz olcsobbá téve a dolgokat vegyenek részt, vagyis itt is
államilag támogatott, részben-egészében központi
költségvetési forrásból finanszírozott önkormányzati
feladatellátásról van szó!!!!) akkor természetesen a számlázás
már nem megkerülhetõ!
F. M.
További információk a(z) Katalist levelezőlistáról