[KATALIST] Re AFA

Feher Miklos mfeher at oszk.hu
2007. Jún. 12., K, 19:46:08 CEST


Kiss József logikája igaznak hat de véleményem szerint mégsem  
helyes a következtetése. (Bár tévedhetetlen én sem vagyok.)

Mivel itt költségvetési pénzrõl van szó. Amennyiben a Társulás ezt  
a támogatást átvett pénzeszközként adja tovább és amennyiben a  
könyvtár ezt átvett pénzeszközként kezelve használja, akkor szó  
sem lehet számlázásról és ÁFÁ-ról. 

Ha és amenyiben a könyvtár a piacon értékesíti valamely  
kapacitását, azaz piaci szereplõnek piaci áron piacképes terméket 
 nyújt (nem pedig egy kötelezõ önkormányzati feladatot lát el  
költségvetési forrásból, tudnillik a többcélú kistérségi  
társulások éppen azért jöttek létre, hogy a kötelezõ  
önkormányzati feladatellátásban racionális szereplõként,  
azaz olcsobbá téve a dolgokat vegyenek részt, vagyis itt is  
államilag támogatott, részben-egészében központi 
költségvetési forrásból finanszírozott  önkormányzati 
feladatellátásról van szó!!!!) akkor  természetesen a számlázás 
már nem megkerülhetõ! 

F. M. 




További információk a(z) Katalist levelezőlistáról