[KATALIST] konyvtarszakos felvettek?
Péter Tóth Darvas
darvastoth at gmail.com
2007. Aug. 29., Sze, 22:45:30 CEST
Úton lenni boldogság megérkezés a halál.
Jack Kerouac írta, aki dicsősége és züllése tetőfokán halt meg.
dtp
2007/8/29, Horvath Sandor Domonkos, dr. <hsdhsi at gevk.hu>:
> Kedves Kollegak!
>
> Ami a felvettek szamat illeti, egyre tisztabban latunk, ami oromteli,
> hiszen jo dolog az informacio...Az esetleges tulkepezes "remet" azonban
> nem kell a falra rajzolnunk, hiszen mindenutt nagyobb a kibocsatas mint
> a tenyleges igeny, es vegso soron olyan tenyezok hatarozzak meg az
> elhelyezkedest, mint a szerencse, a foldrajzi lokalizacio, a
> palyaorientacio, es a kepzettseg szinvonala.
>
> A vilag nem ugy mukodik, hogy egyfelol felmerik a tenyleges igenyeket,
> azok megosztottsagat, aztan utana meg szabalyozzak az igenynek megfelelo
> szamu kepzest, mintegy kozpontilag nyitogatva a csapokat. Ilyesmire max.
> az allami finanszirozassal lehet befolyassal elni, ami azert nem eleg,
> hiszen annak csorbitasa eloterbe hozza a gazdasagi szempontokat, azaz a
> "hallgatogyarat".
>
> Nem minden konyvtar szakos szeretne konyvtaros lenni, nem minden
> konyvtar szakosbol lehet konyvtaros, es nem minden vegzett konyvtar
> szakos testesiti meg az igenyes konyvtari munkaado almait.
>
> Ha azt nezem, hogy milyen nehez, sot kilatastalan az elhelyezkedesuk,
> akkor azt mondom, hogy tulkepzes van. Ha azt nezem, hogy mennyire vagyok
> nehez helyzetben, mondjuk videken, ha egy szakiranyu vegzettsegu
> munkatarsat szeretnek felvenni, megpedig ugy, hogy ne kelljen
> szazezreket kifizetnem evente meg bejarasi koltsegteriteskent, nos akkor
> alulkepzest latok.
>
> Egyre tobb a munka, egyre kevesebben vagyunk, igy egyre nagyobb a
> munkaltatoi igeny arra, hogy jol kepzett, jo szemelyisegu, terhelheto,
> gyorsan adaptalodo, innovativ szakembereket talaljon. Mert ez a
> szervezet tulelesenek az egyik zaloga.
>
> Masfelol, amikor onmagunkat (azaz a szakmat) biraljuk, hogy miert nem
> hatekonyabb, erdemes a tobbi szakmat is szemugyre vennunk, erdemes
> felpislantanunk az eke-barazdabol, es ha azt latjuk, hogy masutt sem
> sikerult az Isteni racionalitas rendezo elveit ervenyre juttatni, akkor
> talan kicsit toleransabbak is lehetunk magunkkal.
>
> Az altalanos trendektol valo komoly leszakadasra azonban nincs mentseg,
> legfeljebb magyarazat. Ha viszont e kerdesben nem mondunk igazat, akkor
> csak az egyszeri tarsadalomkritikus francia film zaro megjegyzese juthat
> az eszunkbe: hajtogathatjuk zuhantunkban, hogy minden rendben, de nem a
> zuhanas az igazan lenyeges, hanem a becsapodas. (Ez utolso szo mindket
> ertelmeben.)
> Udv.:
> HSD
>
>
> _______________________________________________
> Katalist mailing list
> Katalist at listserv.iif.hu
> http://listserv.niif.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/katalist
>
--
Darvas Tóth Péter
70-9401791
blog: http://www.darvastoth.hu
mail: darvastoth at gmail.com
További információk a(z) Katalist levelezőlistáról