[KATALIST] konyvtarszakos felvettek?

Tóvári Judit tovari at chello.hu
2007. Aug. 28., K, 19:33:42 CEST


Köszönjük az összeállítást az informatikus könyvtáros szakra jelentkezettek és felvettek létszámának alakulásáról, nagyon hasznos információ. Egy apró kiegészítés: az Egerbe jelentkezettek és felvettek "statisztikájából" sajnálatos módon kimaradtak a távoktatásos (ATK), a "kiegészítő"(KLK) és a másoddiplomás (DLK) tagozatra jelentkezettek és felvettek. Velük együtt jövendő első éveseink létszáma 99-re emelkedett. Úgy látom, ez utóbbi két képzési forma más intézmény esetében sem szerepel a felvettek összlétszámában, holott a másoddiplomás (DLK) most szerez először könyvtár szakos végzettséget és a kiegészítő (KLK) képzés is jelentheti adott esetben ugyanezt egyetemi szinten, mert  - legalábbis Egerben - nemcsak könyvtár szakos főiskolai végzettséget lehet "kiegészíteni" egyetemi szintűre, hanem például informatikai irányultságú előképzettséggel is be lehet lépni a rendszerbe. A távoktatásos tagozat pedig első diploma megszerzésére irányuló képzés. Ha nem a képzőintézmények, hanem a jövendő munka-erőkínálat oldaláról nézzük a létszámokat, akkor sem hanyagolhatók el e képzési formák.
Tóvári Judit
főiskolai tanár
----- Original Message ----- 

  From: Mikulás Gábor 
  To: 'katalist katalist' 
  Sent: Monday, August 27, 2007 1:02 PM
  Subject: RE: [KATALIST] konyvtarszakos felvettek?


  Örömmel láttam a KI honlapján http://www.ki.oszk.hu/107/news.php?item.204 könyvtárosnak jelentkezett hallgatók "számait". Köszönet érte Bartos Évának. Némi formázás után könnyen kezelhető egy oldalas formára hoztam. Bízom abban, hogy e műfaj rendszeres lesz, és így évek sorának adataival könnyen felvázolhatjuk a szakmánk iránti érdeklődés görbéjét (nyilván most is lehetséges, de macerásabb). 

  Ha jól tudom értelmezni az oszlopok fejléceit, akkor az összes nappali felvett 327 fő, nappali+levelező 474 fő. Az utóbbiakban nyilván vannak, akik már könyvtárban dolgoznak. 

   

  Az adatokat nézegetve felmerülhet továbbá a szakma munkaerő-igénye -- közszférán belül és kívül. Az előbbi nyilván zsugorodik, ezért a képzésen belül érdekessé válik a nem közszférabeli foglalkozásokra való felkészítés, magyarán: a "vad" munkaerőpiacon menyit ér a könyvtáros diploma?

   

  Nem tudom, hogy van-e elérhető friss adat a könyvtárszakma mennyiségi (én minőségi) munkaerő-igényéről, a várható elbocsátási és nyugdíjazási számokról. Gondolom, a könyvtári stratégiával kapcsolatban készül ilyen munka. Szívesen olvasnám.

   

  Mikulás Gábor

   

   


------------------------------------------------------------------------------

  From: katalist-bounces at listserv.iif.hu [mailto:katalist-bounces at listserv.iif.hu] On Behalf Of Mikulás Gábor
  Sent: Sunday, July 29, 2007 11:37 PM
  To: 'katalist katalist'
  Subject: [KATALIST] konyvtarszakos felvettek?

   

  Tisztelt Kollégák,

  érdeklődöm, hogy honnan lehet gyorsösszesítést szerezni, hogy mennyi a könyvtár szakokra felvett hallgató? Persze a kész adatsornak is örülnék. De ha esetleg van már összeállítás a következő évek várható könyvtárosi munkaerő-szükségletről, a szakmabeliek átlagéletkorának alakulásáról, a pályaelhagyásról és a szakmán belüli mozgásokról, annak nagyon örülnék. (Gondolom, a stratégiához készült ilyen.) 

   

  Köszönettel,

  Mikulás Gábor

   



------------------------------------------------------------------------------


  _______________________________________________
  Katalist mailing list
  Katalist at listserv.iif.hu
  http://listserv.niif.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/katalist
--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <https://listserv.niif.hu/pipermail/katalist/attachments/20070828/a69a4059/attachment.html>
--------- következő rész ---------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: felvettek_2007.xls
Type: application/vnd.ms-excel
Size: 16896 bytes
Desc: nem elérhető
URL: <https://listserv.niif.hu/pipermail/katalist/attachments/20070828/a69a4059/attachment.xls>


További információk a(z) Katalist levelezőlistáról