<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<HTML xmlns="http://www.w3.org/TR/REC-html40" xmlns:v =
"urn:schemas-microsoft-com:vml" xmlns:o =
"urn:schemas-microsoft-com:office:office" xmlns:w =
"urn:schemas-microsoft-com:office:word" xmlns:st1 =
"urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags"><HEAD>
<META http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=iso-8859-2">
<META content="MSHTML 6.00.2900.3157" name=GENERATOR><!--[if !mso]>
<STYLE>v\:* {
BEHAVIOR: url(#default#VML)
}
o\:* {
BEHAVIOR: url(#default#VML)
}
w\:* {
BEHAVIOR: url(#default#VML)
}
.shape {
BEHAVIOR: url(#default#VML)
}
</STYLE>
<![endif]--><o:SmartTagType downloadurl="http://www.microsoft.com"
name="PersonName"
namespaceuri="urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags"></o:SmartTagType><!--[if !mso]>
<STYLE>
st1\:*{behavior:url(#default#ieooui) }
</STYLE>
<![endif]-->
<STYLE>
<!--
/* Font Definitions */
@font-face
{font-family:Tahoma;
panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4;}
/* Style Definitions */
p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal
{margin:0cm;
margin-bottom:.0001pt;
font-size:12.0pt;
font-family:"Times New Roman";}
a:link, span.MsoHyperlink
{color:blue;
text-decoration:underline;}
a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed
{color:purple;
text-decoration:underline;}
span.E-mailStlus17
{mso-style-type:personal;
font-family:Arial;
color:windowtext;}
span.E-mailStlus18
{mso-style-type:personal-reply;
font-family:Arial;
color:navy;}
@page Section1
{size:595.3pt 841.9pt;
margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt;}
div.Section1
{page:Section1;}
-->
</STYLE>
</HEAD>
<BODY lang=HU vLink=purple link=blue bgColor=#ffffff>
<DIV><FONT face=Arial size=2>Köszönjük az összeállítást az informatikus
könyvtáros szakra jelentkezettek és felvettek létszámának alakulásáról, nagyon
hasznos információ. Egy apró kiegészítés: az Egerbe jelentkezettek és felvettek
"statisztikájából" sajnálatos módon kimaradtak a távoktatásos (ATK),
a "kiegészítő"(KLK) és a másoddiplomás (DLK) tagozatra jelentkezettek és
felvettek. Velük együtt jövendő első éveseink létszáma 99-re emelkedett. Úgy
látom, ez utóbbi két képzési forma más intézmény esetében sem szerepel
a felvettek összlétszámában, holott a másoddiplomás (DLK) most szerez először
könyvtár szakos végzettséget és a kiegészítő (KLK) képzés is jelentheti adott
esetben ugyanezt egyetemi szinten, mert - legalábbis Egerben - nemcsak
könyvtár szakos főiskolai végzettséget lehet "kiegészíteni" egyetemi szintűre,
hanem például informatikai irányultságú előképzettséggel is be lehet lépni a
rendszerbe. A távoktatásos tagozat pedig első diploma megszerzésére irányuló
képzés. Ha nem a képzőintézmények, hanem a jövendő munka-erőkínálat oldaláról
nézzük a létszámokat, akkor sem hanyagolhatók el e képzési formák.</FONT></DIV>
<DIV><FONT face=Arial size=2>Tóvári Judit</FONT></DIV>
<DIV><FONT face=Arial size=2>főiskolai tanár</FONT></DIV>
<DIV>
<P align=left>----- Original Message ----- </P></DIV>
<BLOCKQUOTE
style="PADDING-RIGHT: 0px; PADDING-LEFT: 5px; MARGIN-LEFT: 5px; BORDER-LEFT: #000000 2px solid; MARGIN-RIGHT: 0px">
<DIV
style="BACKGROUND: #e4e4e4; FONT: 10pt arial; font-color: black"><B>From:</B>
<A title=mikulasg@t-online.hu href="mailto:mikulasg@t-online.hu">Mikulás
Gábor</A> </DIV>
<DIV style="FONT: 10pt arial"><B>To:</B> <A title=katalist@listserv.iif.hu
href="mailto:katalist@listserv.iif.hu">'katalist katalist'</A> </DIV>
<DIV style="FONT: 10pt arial"><B>Sent:</B> Monday, August 27, 2007 1:02
PM</DIV>
<DIV style="FONT: 10pt arial"><B>Subject:</B> RE: [KATALIST] konyvtarszakos
felvettek?</DIV>
<DIV><BR></DIV>
<DIV class=Section1>
<P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial">Örömmel láttam a KI
honlapján <A
href="http://www.ki.oszk.hu/107/news.php?item.204">http://www.ki.oszk.hu/107/news.php?item.204</A>
könyvtárosnak jelentkezett hallgatók „számait”. Köszönet érte Bartos Évának.
Némi formázás után könnyen kezelhető egy oldalas formára hoztam. Bízom abban,
hogy e műfaj rendszeres lesz, és így évek sorának adataival könnyen
felvázolhatjuk a szakmánk iránti érdeklődés görbéjét (nyilván most is
lehetséges, de macerásabb). <o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
<P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial">Ha jól tudom
értelmezni az oszlopok fejléceit, akkor az összes nappali felvett 327 fő,
nappali+levelező 474 fő. Az utóbbiakban nyilván vannak, akik már könyvtárban
dolgoznak. <o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
<P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P>
<P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial">Az adatokat nézegetve
felmerülhet továbbá a szakma munkaerő-igénye -- közszférán belül és kívül. Az
előbbi nyilván zsugorodik, ezért a képzésen belül érdekessé válik a nem
közszférabeli foglalkozásokra való felkészítés, magyarán: a „vad”
munkaerőpiacon menyit ér a könyvtáros diploma?<o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
<P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P>
<P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial">Nem tudom, hogy van-e
elérhető friss adat a könyvtárszakma mennyiségi (én minőségi)
munkaerő-igényéről, a várható elbocsátási és nyugdíjazási számokról. Gondolom,
a könyvtári stratégiával kapcsolatban készül ilyen munka. Szívesen
olvasnám.<o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
<P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P>
<P class=MsoNormal><st1:PersonName w:st="on" ProductID="Mikulás Gábor"><FONT
face=Arial color=navy size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial">Mikulás
Gábor</SPAN></FONT></st1:PersonName><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial"><o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
<P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P>
<P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P>
<DIV>
<DIV class=MsoNormal style="TEXT-ALIGN: center" align=center><FONT
face="Times New Roman" size=3><SPAN style="FONT-SIZE: 12pt">
<HR tabIndex=-1 align=center width="100%" SIZE=2>
</SPAN></FONT></DIV>
<P class=MsoNormal><B><FONT face=Tahoma size=2><SPAN
style="FONT-WEIGHT: bold; FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Tahoma">From:</SPAN></FONT></B><FONT
face=Tahoma size=2><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Tahoma">
katalist-bounces@listserv.iif.hu [mailto:katalist-bounces@listserv.iif.hu]
<B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">On Behalf Of </SPAN></B><st1:PersonName
w:st="on" ProductID="Mikulás Gábor">Mikulás Gábor</st1:PersonName><BR><B><SPAN
style="FONT-WEIGHT: bold">Sent:</SPAN></B> Sunday, July 29, 2007 11:37
PM<BR><B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">To:</SPAN></B> 'katalist
katalist'<BR><B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">Subject:</SPAN></B> [KATALIST]
konyvtarszakos felvettek?</SPAN></FONT><o:p></o:p></P></DIV>
<P class=MsoNormal><FONT face="Times New Roman" size=3><SPAN
style="FONT-SIZE: 12pt"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P>
<P class=MsoNormal><FONT face=Arial size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial">Tisztelt
Kollégák,<o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
<P class=MsoNormal><FONT face=Arial size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial">érdeklődöm, hogy honnan lehet
gyorsösszesítést szerezni, hogy mennyi a könyvtár szakokra felvett hallgató?
Persze a kész adatsornak is örülnék. De ha esetleg van már összeállítás a
következő évek várható könyvtárosi munkaerő-szükségletről, a szakmabeliek
átlagéletkorának alakulásáról, a pályaelhagyásról és a szakmán belüli
mozgásokról, annak nagyon örülnék. (Gondolom, a stratégiához készült ilyen.)
<o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
<P class=MsoNormal><FONT face=Arial size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P>
<P class=MsoNormal><FONT face=Arial size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial">Köszönettel,<o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
<P class=MsoNormal><st1:PersonName w:st="on" ProductID="Mikulás Gábor"><FONT
face=Arial size=2><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial">Mikulás
Gábor</SPAN></FONT></st1:PersonName><FONT face=Arial size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial"><o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
<P class=MsoNormal><FONT face=Arial size=2><SPAN
style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P></DIV>
<P>
<HR>
<P></P>_______________________________________________<BR>Katalist mailing
list<BR>Katalist@listserv.iif.hu<BR>http://listserv.niif.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/katalist<BR></BLOCKQUOTE></BODY></HTML>