<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<HTML xmlns="http://www.w3.org/TR/REC-html40" xmlns:v = 
"urn:schemas-microsoft-com:vml" xmlns:o = 
"urn:schemas-microsoft-com:office:office" xmlns:w = 
"urn:schemas-microsoft-com:office:word" xmlns:st1 = 
"urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags"><HEAD>
<META http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=iso-8859-2">
<META content="MSHTML 6.00.2900.3157" name=GENERATOR><!--[if !mso]>
<STYLE>v\:* {
        BEHAVIOR: url(#default#VML)
}
o\:* {
        BEHAVIOR: url(#default#VML)
}
w\:* {
        BEHAVIOR: url(#default#VML)
}
.shape {
        BEHAVIOR: url(#default#VML)
}
</STYLE>
<![endif]--><o:SmartTagType downloadurl="http://www.microsoft.com" 
name="PersonName" 
namespaceuri="urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags"></o:SmartTagType><!--[if !mso]>
<STYLE>
st1\:*{behavior:url(#default#ieooui) }
</STYLE>
<![endif]-->
<STYLE>
<!--
 /* Font Definitions */
 @font-face
        {font-family:Tahoma;
        panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4;}
 /* Style Definitions */
 p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal
        {margin:0cm;
        margin-bottom:.0001pt;
        font-size:12.0pt;
        font-family:"Times New Roman";}
a:link, span.MsoHyperlink
        {color:blue;
        text-decoration:underline;}
a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed
        {color:purple;
        text-decoration:underline;}
span.E-mailStlus17
        {mso-style-type:personal;
        font-family:Arial;
        color:windowtext;}
span.E-mailStlus18
        {mso-style-type:personal-reply;
        font-family:Arial;
        color:navy;}
@page Section1
        {size:595.3pt 841.9pt;
        margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt;}
div.Section1
        {page:Section1;}
-->
</STYLE>
</HEAD>
<BODY lang=HU vLink=purple link=blue bgColor=#ffffff>
<DIV><FONT face=Arial size=2>Köszönjük az összeállítást az informatikus 
könyvtáros szakra jelentkezettek és felvettek létszámának alakulásáról, nagyon 
hasznos információ. Egy apró kiegészítés: az Egerbe jelentkezettek és felvettek 
"statisztikájából" sajnálatos módon kimaradtak a távoktatásos (ATK), 
a "kiegészítő"(KLK) és a másoddiplomás (DLK) tagozatra jelentkezettek és 
felvettek. Velük együtt jövendő első éveseink létszáma 99-re emelkedett. Úgy 
látom, ez utóbbi két képzési forma más intézmény esetében sem szerepel 
a felvettek összlétszámában, holott a másoddiplomás (DLK) most szerez először 
könyvtár szakos végzettséget és a kiegészítő (KLK) képzés is jelentheti adott 
esetben ugyanezt egyetemi szinten, mert  - legalábbis Egerben - nemcsak 
könyvtár szakos főiskolai végzettséget lehet "kiegészíteni" egyetemi szintűre, 
hanem például informatikai irányultságú előképzettséggel is be lehet lépni a 
rendszerbe. A távoktatásos tagozat pedig első diploma megszerzésére irányuló 
képzés. Ha nem a képzőintézmények, hanem a jövendő munka-erőkínálat oldaláról 
nézzük a létszámokat, akkor sem hanyagolhatók el e képzési formák.</FONT></DIV>
<DIV><FONT face=Arial size=2>Tóvári Judit</FONT></DIV>
<DIV><FONT face=Arial size=2>főiskolai tanár</FONT></DIV>
<DIV>
<P align=left>----- Original Message ----- </P></DIV>
<BLOCKQUOTE 
style="PADDING-RIGHT: 0px; PADDING-LEFT: 5px; MARGIN-LEFT: 5px; BORDER-LEFT: #000000 2px solid; MARGIN-RIGHT: 0px">
  <DIV 
  style="BACKGROUND: #e4e4e4; FONT: 10pt arial; font-color: black"><B>From:</B> 
  <A title=mikulasg@t-online.hu href="mailto:mikulasg@t-online.hu">Mikulás 
  Gábor</A> </DIV>
  <DIV style="FONT: 10pt arial"><B>To:</B> <A title=katalist@listserv.iif.hu 
  href="mailto:katalist@listserv.iif.hu">'katalist katalist'</A> </DIV>
  <DIV style="FONT: 10pt arial"><B>Sent:</B> Monday, August 27, 2007 1:02 
  PM</DIV>
  <DIV style="FONT: 10pt arial"><B>Subject:</B> RE: [KATALIST] konyvtarszakos 
  felvettek?</DIV>
  <DIV><BR></DIV>
  <DIV class=Section1>
  <P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial">Örömmel láttam a KI 
  honlapján <A 
  href="http://www.ki.oszk.hu/107/news.php?item.204">http://www.ki.oszk.hu/107/news.php?item.204</A> 
  könyvtárosnak jelentkezett hallgatók „számait”. Köszönet érte Bartos Évának. 
  Némi formázás után könnyen kezelhető egy oldalas formára hoztam. Bízom abban, 
  hogy e műfaj rendszeres lesz, és így évek sorának adataival könnyen 
  felvázolhatjuk a szakmánk iránti érdeklődés görbéjét (nyilván most is 
  lehetséges, de macerásabb). <o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
  <P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial">Ha jól tudom 
  értelmezni az oszlopok fejléceit, akkor az összes nappali felvett 327 fő, 
  nappali+levelező 474 fő. Az utóbbiakban nyilván vannak, akik már könyvtárban 
  dolgoznak. <o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
  <P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P>
  <P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial">Az adatokat nézegetve 
  felmerülhet továbbá a szakma munkaerő-igénye -- közszférán belül és kívül. Az 
  előbbi nyilván zsugorodik, ezért a képzésen belül érdekessé válik a nem 
  közszférabeli foglalkozásokra való felkészítés, magyarán: a „vad” 
  munkaerőpiacon menyit ér a könyvtáros diploma?<o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
  <P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P>
  <P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial">Nem tudom, hogy van-e 
  elérhető friss adat a könyvtárszakma mennyiségi (én minőségi) 
  munkaerő-igényéről, a várható elbocsátási és nyugdíjazási számokról. Gondolom, 
  a könyvtári stratégiával kapcsolatban készül ilyen munka. Szívesen 
  olvasnám.<o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
  <P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P>
  <P class=MsoNormal><st1:PersonName w:st="on" ProductID="Mikulás Gábor"><FONT 
  face=Arial color=navy size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial">Mikulás 
  Gábor</SPAN></FONT></st1:PersonName><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial"><o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
  <P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P>
  <P class=MsoNormal><FONT face=Arial color=navy size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P>
  <DIV>
  <DIV class=MsoNormal style="TEXT-ALIGN: center" align=center><FONT 
  face="Times New Roman" size=3><SPAN style="FONT-SIZE: 12pt">
  <HR tabIndex=-1 align=center width="100%" SIZE=2>
  </SPAN></FONT></DIV>
  <P class=MsoNormal><B><FONT face=Tahoma size=2><SPAN 
  style="FONT-WEIGHT: bold; FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Tahoma">From:</SPAN></FONT></B><FONT 
  face=Tahoma size=2><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Tahoma"> 
  katalist-bounces@listserv.iif.hu [mailto:katalist-bounces@listserv.iif.hu] 
  <B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">On Behalf Of </SPAN></B><st1:PersonName 
  w:st="on" ProductID="Mikulás Gábor">Mikulás Gábor</st1:PersonName><BR><B><SPAN 
  style="FONT-WEIGHT: bold">Sent:</SPAN></B> Sunday, July 29, 2007 11:37 
  PM<BR><B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">To:</SPAN></B> 'katalist 
  katalist'<BR><B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">Subject:</SPAN></B> [KATALIST] 
  konyvtarszakos felvettek?</SPAN></FONT><o:p></o:p></P></DIV>
  <P class=MsoNormal><FONT face="Times New Roman" size=3><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 12pt"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P>
  <P class=MsoNormal><FONT face=Arial size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial">Tisztelt 
  Kollégák,<o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
  <P class=MsoNormal><FONT face=Arial size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial">érdeklődöm, hogy honnan lehet 
  gyorsösszesítést szerezni, hogy mennyi a könyvtár szakokra felvett hallgató? 
  Persze a kész adatsornak is örülnék. De ha esetleg van már összeállítás a 
  következő évek várható könyvtárosi munkaerő-szükségletről, a szakmabeliek 
  átlagéletkorának alakulásáról, a pályaelhagyásról és a szakmán belüli 
  mozgásokról, annak nagyon örülnék. (Gondolom, a stratégiához készült ilyen.) 
  <o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
  <P class=MsoNormal><FONT face=Arial size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P>
  <P class=MsoNormal><FONT face=Arial size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial">Köszönettel,<o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
  <P class=MsoNormal><st1:PersonName w:st="on" ProductID="Mikulás Gábor"><FONT 
  face=Arial size=2><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial">Mikulás 
  Gábor</SPAN></FONT></st1:PersonName><FONT face=Arial size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial"><o:p></o:p></SPAN></FONT></P>
  <P class=MsoNormal><FONT face=Arial size=2><SPAN 
  style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial"><o:p> </o:p></SPAN></FONT></P></DIV>
  <P>
  <HR>

  <P></P>_______________________________________________<BR>Katalist mailing 
  list<BR>Katalist@listserv.iif.hu<BR>http://listserv.niif.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/katalist<BR></BLOCKQUOTE></BODY></HTML>