Dokumentumszolgaltatas - kepfajlok

Berecz Agnes berecz.agnes at HCBC.HU
2002. Aug. 28., Sze, 22:41:34 CEST


Kedves Kollégák,

a Ráday Könyvtárban első, még gyakorlatlan és bátortalan lépéseinknél
tartunk muzeális állományunk digitalizálásában. - Ám jóformán el sem
kezdtük, már van olyan olvasónk, aki - a "hagyományos" fénymásolat,
fotómásolat stb. helyett - CD-re írt képfájlok formájában igényelne egy
teljes (muzeális) dokumentumot. Tapasztalat híján tanácsot kérünk:
- milyen jellemzőjű fájlokat adjunk ki (ami kizárólag házi
használatra-kinyomtatásra alkalmas);
- mekkora térítést kérhetünk ezért (itt nem a befektetett munka
ellentételezésére gondolunk - hiszen alapvetően a saját könyvtárunk távlati
szolgáltatásai érdekében építünk digitális archívumot - hanem a
fénymásolat-térítést helyettesítő térítésre).
Minden választ előre is köszönettel fogadunk:

Berecz Ágnes / Gurbán Sándor (Ráday Könyvtár)



További információk a(z) Katalist levelezőlistáról