Tiz legjobb erv -- magyarul
Dr. Horvath Sandor Domonkos
hsdhsi at ARRABONET.GYOR.HU
2002. Aug. 25., V, 15:31:01 CEST
> Pl.: Idonkent megverjuk az ovonoket -- a kozalkalmazotti presztizs
rangsoraban.
>
> Mikulas Gabor
Az egymasra mutogatast talan meg a humorban is melloznunk kellene.
Megjegyzem, kapos lehet manapsag a konyvtaros allas, az utobbi
ujsaghirdetesunkre kb. negyvenen jelentkeztek, muvelodesszervezok,
ilyen-olyan szakos tanarok, csak eppen konyvtari vegzettseguek nem. Vegul a
Katalistre kuldott hirdetes alapjan toltottuk be az allast, es ez mar a
masodik ilyen eset.
Ami a 10 pontot illeti, szamomra azt sugallja, hogy a presztizsproblema nem
csak hazai atok. A presztizs dolgon szerintem nem sokat segithetunk. Bar
elhitethetjuk magunkkal, hogy igen. Es ez is valami, tekintettel arra, hogy
talan nem is a tarsadalommal vannak a gondok, hanem azzal, ahogy az adott
helyzetet feldolgozzuk. Masnak ez esetleg jobban sikerul, igy aztan viseli a
maga polojat, buszkesegbol, geggbol, vagy mert ingyen kapta a konyvtaros
szervezet rendezvenyen. A polobol persze ki lehet bujni, de a borunkbol nem.
Amugy: eljenek sokaig bekessegben, egymas megbecsuleseben a konyvtarosok es
az ovonenik!
HSD
További információk a(z) Katalist levelezőlistáról