[Textlib] E-könyvek kölcsönzése

Szabó István szistvan at mail.vcsk.hu
2010. Okt. 27., Sze, 17:45:29 CEST


On Wed, 27 Oct 2010, Lőrincz Andrea wrote:

> Kinek van corvinás ismerőse?:)))

Szerintem a kérdés pontosabban: Ki van beiratkozva egy Corvinás 
könyvtárba, ahol ez a rendszer már működik?

Technikailag szerintem igencsak sántít a dolog, bár bizonyos megkötésekkel 
és kopromisszumokkal el tudom képzelni.
A megoldás az lehet, hogy valamilyen megjelenítőn keresztül oldalakat 
mutatnak meg on-line. Bár a hír szerint: "kölcsönzési idő lejárta után a 
letöltési lehetőség megszűnik".
Tehát valahogy, valamilyen feltétel teljesülése esetén letölthető. 
Márpedig ami letölthető, az ki is játszható - dátum visszaállítás, 
többszöri másolat, formátum feltörése. Mindez szerintem csak idő kérdése.

Akinek van egy letöltött elektronikus dokumentuma, az elmondhatná, hogy 
hogy is néz ki, hogy működik (esetleg magánban elküldhetné ;-) ).

Hasonlót tud a Kindle, pont a napokban olvastam:

http://sf.blog.hu/2010/10/25/mar_az_e_konyv_kolcsonzese_is_megoldodott

-- 
   (O__	  ------------------------------------------------------
   //\                       /      Varosi Csokonai Konyvtar
  //  )                     |       Tel.: 59/503-152
  V__/_    szistvan at tux.hu   \      szistvan at mail.vcsk.hu


További információk a(z) Textlib levelezőlistáról