[Textlib] E-könyvek kölcsönzése
Szabó István
szistvan at mail.vcsk.hu
2010. Okt. 27., Sze, 17:45:29 CEST
On Wed, 27 Oct 2010, Lőrincz Andrea wrote:
> Kinek van corvinás ismerőse?:)))
Szerintem a kérdés pontosabban: Ki van beiratkozva egy Corvinás
könyvtárba, ahol ez a rendszer már működik?
Technikailag szerintem igencsak sántít a dolog, bár bizonyos megkötésekkel
és kopromisszumokkal el tudom képzelni.
A megoldás az lehet, hogy valamilyen megjelenítőn keresztül oldalakat
mutatnak meg on-line. Bár a hír szerint: "kölcsönzési idő lejárta után a
letöltési lehetőség megszűnik".
Tehát valahogy, valamilyen feltétel teljesülése esetén letölthető.
Márpedig ami letölthető, az ki is játszható - dátum visszaállítás,
többszöri másolat, formátum feltörése. Mindez szerintem csak idő kérdése.
Akinek van egy letöltött elektronikus dokumentuma, az elmondhatná, hogy
hogy is néz ki, hogy működik (esetleg magánban elküldhetné ;-) ).
Hasonlót tud a Kindle, pont a napokban olvastam:
http://sf.blog.hu/2010/10/25/mar_az_e_konyv_kolcsonzese_is_megoldodott
--
(O__ ------------------------------------------------------
//\ / Varosi Csokonai Konyvtar
// ) | Tel.: 59/503-152
V__/_ szistvan at tux.hu \ szistvan at mail.vcsk.hu
További információk a(z) Textlib levelezőlistáról