Ujra csak Windows Clipboard

Graff_Zoltan zotyo at FSZEK.HU
1999. Ápr. 28., Sze, 11:09:34 CEST


T. Listatagok!

Senki nem jelezte, hogy erdekelne a TextLib-nek az a lehetosege, hogy
Windows alatt futtatva a clipboard-bol at tud venni adatokat.
Szerintem pedig ez egy igen jol hasznalhato dolog lehet.

Meg kenyelmesebbe lehet esetleg tenni ezt a funkciot, ha tudjuk, hogy
milyen szovegek kerulnek a clipboard-ba. Pl: az OSZK-ba belepve
telnet-el, es ott keresve mindig ugyanolyan formaval talalkozunk.
WEB feluleten keresve is tudjuk, milyen formaju kiirasokra
szamithatunk. Az egyes esetekhez tudnank kesziteni feldolgozo modult,
ami a szoveget ertelmezve, megprobalja elpakolni azokat egy TextLib
beviteli adatlap mezoibe.

A munka szerintem igy mehetne (win 9x alatt):
- belepes a textlib-be
- belepes a kivant adatbazisba (WWW, telnet)
- abban kereses, az eredmeny kijelolese es clipboard-ba masolasa
- TextLib-ben konyv/kotet bevitel, majd egy menupont (pl:
  [Win Clipboard feldolgozas] valasztasa.
- Az elkeszult rekord ellenorzese (pl: a cimek jo helyre kerultek, az
  ekezetek rendben, a szerzoket jol talalta-e meg a program, stb),
  majd a rekord tarolasa.

Graff Zoltan



További információk a(z) Textlib levelezőlistáról