Va: Modositas minta alapjan
Graff_Zoltan
zotyo at FSZEK.HU
1999. Ápr. 28., Sze, 12:02:58 CEST
T. Listatagok!
>Ez persze remek lenne, de a peldanyadat atvetele miert
>"ertelmetlen"? Ha ketszer szerepel egy rekord leirasa az
>adatbazisban es egyesiteni szeretnem oket es esetleg
>mar mindkettohoz rendeltek peldanyadatot, akkor kenyelmesebb
>lenne, ha azt is atvinne.
Ez igazabol mar egy masik muvelet: rekord egyesites. Olyat is lehet
csinalni. A peldamban igazabol ez lenne a jobb. Olyankor viszont meg
kell szuntetni a mintanak vett rekord peldanyait, nem? Mert mi van,
ha ket rekordhoz ugyanazt veszem mintanak? (Lehet, hogy Beolvasztas-
nak kellene hivni egy ilyen funkciot?)
A mintavetel nyilvan nem valtoztathatja meg a mintakent vett rekordot.
A peldany adatok atvetele azert veszelyes, mert ezzel a peldanyok
mindig atrendelodnenek egy uj kotet adathoz. Lehet, hogy jobb pelda
lenne az az eset, amikor egy konyvrol kiderul, hogy egy masiknak egy
ujabb kiadasa. Akkor az erdemes mintakent venni, mert keveset kell
majd benne javitani.
>Az "ujat egyszeruen kitoroljuk" azert nem ilyen egyszeru.
>Eloszor ki kell vadaszni a kapcsolodo rekordokat. Nem?
Igen is, meg nem is. Ha a mintanak vett rekordot importaltuk,
es semmi masra nem hasznaltuk, minthogy mintaul mintaul vettuk,
akkor ahhoz alig valami tud kapcsolodni, ami a torlest akadalyozza.
Esetleg kozos adat/kotet. Mas nem nagyon (vagy tevedek?)
Graff Zoltan
További információk a(z) Textlib levelezőlistáról