Bele'pteto" rendszerek
Gabor G Mandy
mandy at FSZEK.HU
2000. Okt. 5., Cs, 07:46:28 CEST
Kedves Listatagok!
A szamitogepes belepteto rendszereket
egyre masra vezetik be intezmenyeinkben,
koztuk konyvtarakban is. Arra vagyok
kivancsi, hogy vegeztek-e barhol ezzel
kapcsolatban koltseghatekonysagi vizsgalatot,
es ha igen, az mennyiben bizonyitotta, hogy
a sok-sok millios beruhazas anyagilag
megterul.
A mi szakmankban (akar a pedagoguspalyan) a
munkabernel is jobban osztonoz a lelkesedes,
annak tudata, hogy a munkank eredmenyet az
olvasok hasznalhatjak, nem dolgozunk hiaba.
Amellett bizonyos munkakorokben norma van,
tehat a benn toltott idotol fuggetlenul is
merheto a teljesitmeny. Mindenfajta egzakt
vizsgalat nelkul nekem az a benyomasom, hogy
a belepteto rendszerek ezt a lelkesedest
a'ssa'k ala', a hasznos munkavegzesbol fakado
szakmai buszkesegtol fosztanak meg bennunket,
es egeszeben veve rossz munkahelyi legkorhoz
vezetnek.
Konyvtarvezetok! Nagyon kerem, cafoljanak
meg, ismertessek azokat az adatokat, amelyek
bizonyitjak, hogy a draga beruhazas igenis
megterul, a bevezetes okozta sok-sok apro
bosszusag elviselesenek van ertelme.
A Fovarosi Szabo Ervin Konyvtarban meg ezt a
frusztracios idoszakot eljuk, es elkelne egy
kis remeny...
[Ekezetes valtozat:]
A számítógépes beléptető rendszereket
egyre másra vezetik be intézményeinkben,
köztük könyvtárakban is. Arra vagyok
kíváncsi, hogy végeztek-e bárhol ezzel
kapcsolatban költséghatékonysági vizsgálatot,
és ha igen, az mennyiben bizonyította, hogy
a sok-sok milliós beruházás anyagilag
megtérül.
A mi szakmánkban (akár a pedagóguspályán) a
munkabérnél is jobban ösztönöz a lelkesedés,
annak tudata, hogy a munkánk eredményét az
olvasók használhatják, nem dolgozunk hiába.
Amellett bizonyos munkakörökben norma van,
tehát a benn töltött időtől függetlenül is
mérhető a teljesítmény. Mindenfajta egzakt
vizsgálat nélkül nekem az a benyomásom, hogy
a beléptető rendszerek ezt a lelkesedést
ássák alá, a hasznos munkavégzésből fakadó
szakmai büszkeségtől fosztanak meg bennünket,
és egészében véve rossz munkahelyi légkörhöz
vezetnek.
Könyvtárvezetők! Nagyon kérem, cáfoljanak
meg, ismertessék azokat az adatokat, amelyek
bizonyítják, hogy a drága beruházás igenis
megtérül, a bevezetés okozta sok-sok apró
bosszúság elviselésének van értelme.
A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban még ezt a
frusztrációs időszakot éljük, és elkelne egy
kis remény...
További információk a(z) Mek-l levelezőlistáról