<html>
<head>
<style><!--
.hmmessage P
{
margin:0px;
padding:0px
}
body.hmmessage
{
font-size: 10pt;
font-family:Tahoma
}
--></style>
</head>
<body class='hmmessage'>
Kedves Lista!<BR>
 <BR>
Szerintem abbol lehet gond, ha a vizsgaztato vagy orat tarto tanar<BR>
 -- egyetemen vagy kozoktatasban-- mast ad fel, <BR>
mint amibol a diak keszul (pl. Wikipediabol). <BR>
Oran meg lehet vitatkozni forraskritika gyakorlasaval, <BR>
de vizsgan vagy dolgozatban mar nemigen.<BR>
 <BR>
Akadnak temakorok (nemzetkozileg is), <BR>
amelyekben mar szinte otven-szaz eve alig irtak olvasmanyos, <BR>
de ugyanakkor szakszeru konyveket.<BR>
A tudomanyos kozossegek altal elfogadott tekintelyes folyoiratok<BR>
 szakcikkeit pedig igen kevesen kepesek es hajlandoak olvasni.<BR>
 <BR>
A tortenelem sok ember szamara erosen erzelmi kerdes (is), <BR>
masok meg azon "kejelegnek", <BR>
hogy bizonyithato apro adatokkal konyortelenul arnyaljak a kepet.<BR>
 <BR>
"Csak" az angol Wikipediarol beszelek most<BR>
 (-- magam mint a kozepangol irodalom szabadidos kutatoja a konyvtaroskodason kivul--), <BR>
nem akarnek a hazai kulturharcban itt allast foglalni.<BR>
(Mindenfele oldalra lennenek -- kulonbozo merteku --<BR>
 konkret kritikai megjegyzeseim, de megtartom ezeket magamnak.)<BR>
 <BR>
Udv:<BR>
NpL<BR> <BR>
                                          </body>
</html>