<div>nekem az tetszik, hogy minden könyvtár a zárva tartást arra érti, hogy mikor nem lehet bemenni a könyvtár épületébe. És mindenki hozáteszi, hogy az adatbázis mégis elérhető a könyvtárközik mennek, néhol működik pár számítógép stb.
</div>
<div> </div>
<div>a 2008-20013-as stratégiában talán erről is kelene valami lábjegyzet, hogy a könyvtárak ne zárjanak be nyáron. Mint ahogy a keszthelyiek pl.</div>
<div> </div>
<div>dtp<br> </div>
<div><span class="gmail_quote"><b class="gmail_sendername">Taka'ts Be'la</b> <<a onclick="return top.js.OpenExtLink(window,event,this)" href="mailto:tbela@vfmk.hu" target="_blank">tbela@vfmk.hu</a>> írta, 2007.06.20
.:</span> 
<blockquote class="gmail_quote" style="PADDING-LEFT: 1ex; MARGIN: 0px 0px 0px 0.8ex; BORDER-LEFT: #ccc 1px solid">Közeledik az uborkaszezon, ezért talán megbocsátja nekem a<br>T. LISTA közönsége, ha egy marginális kérdés felvetésével 
<br>zavarom.<br><br>Egy darabig striguláztam, hogy hány könyvtár jelöli meg a<br>tárgyban "nyári nyitva tartás"-ként a nyári<br>könyvtárbezárást, valamiféle pozitív felhangot próbálva adni<br>ezzel ennek az olvasóbosszantó (ugyanakkor szükségszerű) 
<br>eseménynek, aztán elvesztettem a fonalat...<br><br>Mikor teszünk jót?<br><br>Ha ajtajainkon azt hirdetjük, hogy<br>NYÁRI NYITVA TARTÁS<br>és ezzel jelezzük nyitottságunkat az arrajáróknak, ám<br>bosszantjuk a hozzánk hiába bejutni akarókat; 
<br><br>vagy üzenetként azt írjuk ki, hogy<br>NYÁRI ZÁRVA TARTÁS<br>s ezzel mindenkiben (arrajáróban, olvasóban) negatív emóciót<br>keltünk magunk iránt?<br><br>Magam is vegyes érzelmekkel szoktam böngészni a boltok<br>hasonló problémákat felvető feliratait: 
<br>"ÜNNEPI NYITVA TARTÁS"<br><br>A kérdés talán megér annyit, hogy egy percre elgondolkozzunk<br>rajta...<br><br>Üdvözlettel:<br><br>--<br>Takáts Béla {könyvtáros}<br><a onclick="return top.js.OpenExtLink(window,event,this)" href="mailto:tbela@vfmk.hu" target="_blank">
tbela@vfmk.hu </a><br>(56) 510-112<br>Verseghy Könyvtár, Szolnok<br><br>PS.<br>A mi könyvtárunk "hivatalosan" július 24. és augusztus 17.<br>között tart zárva...<br>Nyitás: augusztus 22-én! :-)<br><br><br>_______________________________________________ 
<br>Katalist mailing list<br><a onclick="return top.js.OpenExtLink(window,event,this)" href="mailto:Katalist@listserv.iif.hu" target="_blank">Katalist@listserv.iif.hu</a><br><a onclick="return top.js.OpenExtLink(window,event,this)" href="http://listserv.niif.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/katalist" target="_blank">
http://listserv.niif.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/katalist </a><br></blockquote></div><br><br clear="all"><br>-- <br>Darvas Tóth Péter<br>70-9401791<br>blog: <a onclick="return top.js.OpenExtLink(window,event,this)" href="http://www.darvastoth.hu/" target="_blank">
http://www.darvastoth.hu</a><br>mail: <a onclick="return top.js.OpenExtLink(window,event,this)" href="mailto:darvastoth@gmail.com" target="_blank">darvastoth@gmail.com </a>