[KATALIST] konyvtari 'nagykovetek' kepzese

W. Kovács Ágnes wildgica at gmail.com
2011. Már. 11., P, 14:37:02 CET


Kedves Kollégák,

a hazai könyvtárakban dolgoznak közmunkások, akik egyszerűbb feladatok
ellátásában segíthetik az intézményt. További, kevéssé szem előtt tartott
hatás, hogy ők hidat képezhetnek olyanok felé, akik még nem
könyvtárhasználók - növelve ezáltal az állomány helyett a használók táborát.
A KIT legutóbbi galériájában
http://kithirlevel.hu/index.php?kh=konyvtari_konferenciatermek_galeria
könyvtári
konferenciatermeket mutatunk a pécsi Tudásközpontból, a nyíregyházi megyei
könyvtárból, a Savaria Egyetemi központból és a Kawaguchiko Általános
Művelődési Központból. Az utóbbiban éppen könyvtári diáksegítők konferencia
zajlik. A japán diákok az iskolában tanterv szerint önként választott munkát
is végeznek (pl. segítség a büfében, az iskola kertjének rendben tartása,
vagy éppen segítség a könyvtárban). Az utóbbiak - a kép tanúsága szerint -
még regionális konferencián (Omiya prefektúra) meg is mérettetik tudásukat,
okosítják egymást. Az iskolai könyvtárnak tehát van lehetősége arra, hogy a
segítségszerzésen túl perspektivikusan könyvtári "nagyköveteket" képezzen.

A következő KIT-galériákban könyvtári kutatófülkéket illetve büféket,
könyvtári arculatokat igyekszünk bemutatni. Eddigi képküldőinknek köszönjük
a segítséget, és a megadott témákban - illetve egyeztetés után továbbiakban
- köszönettel fogadunk jó minőségű fotókat, illetve hozzájuk egy-két
mondatos olvasható, helyi jellegzetességgel, hangsúlyosan a ráfordítás és
kihasználtság adatait.

Üdvözlettel,
W. Kovács Ágnes
KIT-szerkesztő
--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <https://listserv.niif.hu/pipermail/katalist/attachments/20110311/5037321d/attachment.html>


További információk a(z) Katalist levelezőlistáról