[KATALIST] IKT a könyvtárhasználóvá nevelés szolgálatában kerekasztal-beszélgetés

Vincze Andrea vincze.andrea at freemail.hu
2011. Már. 4., P, 14:08:52 CET


Kedves Listatagok! 

A Pedagógia-Online következő kerekasztal-beszélgetésének a témája az IKT a könyvtárhasználóvá nevelés szolgálatában lesz. 

Idő: Március 21, 2011 ettől: 6pm eddig: 7:30pm
Helye: ELTE PPK Kazy 405.
Szervezte: Lévai Dóra

Rendezvény leírása:
A Pedagógia-Online 2011. március 21-én megrendezésre kerülő kerekasztal-beszélgetésén a könyvtárhasználóvá nevelés kérdéseit járjuk körbe.
Az előadók az alábbi felvetésekre keresik majd a válaszokat az interneten bekapcsolódók szélesebb körével együtt:

Kell-e könyvtárhasználóvá nevelni?
Kinek kell könyvtárhasználóvá nevelni?
Kit tekintünk könyvtárhasználónak? Az online könyvtárhasználókat?
Mennyiben kell a könyvtárhasználókhoz igazodni? Találkoznak-e az olvasói igények és könyvtári szolgáltatások?

Az előadók a kérdéseiket elsősorban az iskolai és a felsőoktatási könyvtárak szempontjából közelítik, illetve a  válaszok keresése közben igyekeznek nemcsak könyvtárosoknak hasznosítható gyakorlati ötleteket, megoldásokat bemutatni.
 
A kerekasztal-beszélgetés résztvevői:
Dömsödy Andrea, a beszélgetés vezetője, iskolai könyvtári szakreferens Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet – OPKM
Habók Lilla, doktorandusz, művészettörténet tanár, ELTE
Kámán Veronika, iskolai könyvtáros - Árpád Gimnázium, valamint elsőéves informatikus könyvtáros MA hallgató Forrás: http://pedagogia-online.ning.com/events/ikt-a-koenyvtarhasznalova 

Üdv.:

Vincze Andrea




További információk a(z) Katalist levelezőlistáról