[KATALIST] ÁFA
Kiss Gabor
kissg at dfmk.hu
2007. Jún. 21., Cs, 13:32:02 CEST
Kedves Kollégák, én alapvetően Amberg Eszterrel értek egyet, és továbbra
is a támogatás átvett pénzeszközként való kezelését javaslom. Egy, az
önkormányzatokra nézve kötelező feladat ellátásában veszünk részt,
melyet a kistérségi szervezetek támogatnak.( A pénzt ők is csak erre
fordíthatják.) E tevékenység nyújtását a kulturális tv. külön is
nevesíti. A feladatellátási megállapodásban / nem vállalkozási
szerződésben/ pontosan meghatározzuk, hogy a támogatás mire használható
fel, és erről hitelesített számlamásolatokkal, bizonylatokkal számolunk
el - tulajdonképpen úgy járunk el pénzügyileg, mint amikor az NKA-tól
nyerünk el támogatást. Nyereségünk, bevételünk nem keletkezik. Egyébként
morbid is lenne, hogy mondjuk ha a megállapodásban az szerepel, hogy az
átadott pénz hatvan százalékát a kistérségi könyvtárak
dokumentumbeszerzésére kell fordítani, akkor a dokumentumok ÁFA-ja
mellett az egész összeg 20%-át még befizessük ÁFA-ra, amit aztán vagy
vissza tudunk igényelni, vagy nem. Ez az adószedő defterdárok
szemlélete. HSD a jog szürke zónáját emlegette- jó pár éve az APEH
megyei igazgatóságai közül kettő megbüntetett két megyei könyvtárat,
mert szerintük rosszul alkalmazták az arányosítást, amit másik 17 helyen
elfogadtak. Hosszú huzavona után, a kulturális minisztériumnak és az
APEH alelnökének a közbelépésére elálltak a követeléstől -ezért kell
nekünk ezeket a problémákat kitárgyalni, és jogi képviselőinknek a
nekünk kedvező álláspontokat meghatározni. Kiss Gábor
További információk a(z) Katalist levelezőlistáról