[KATALIST] ÁFA

Kiss Gabor kissg at dfmk.hu
2007. Jún. 21., Cs, 13:32:02 CEST


Kedves Kollégák, én alapvetően Amberg Eszterrel értek egyet, és továbbra 
is a támogatás átvett pénzeszközként való kezelését javaslom.  Egy, az 
önkormányzatokra nézve kötelező feladat ellátásában veszünk részt, 
melyet a kistérségi szervezetek támogatnak.( A pénzt ők is csak erre 
fordíthatják.) E tevékenység nyújtását a kulturális tv. külön is 
nevesíti. A feladatellátási megállapodásban / nem vállalkozási 
szerződésben/ pontosan meghatározzuk, hogy a támogatás mire használható 
fel, és erről hitelesített számlamásolatokkal, bizonylatokkal számolunk 
el - tulajdonképpen úgy járunk el pénzügyileg, mint amikor az NKA-tól 
nyerünk el támogatást. Nyereségünk, bevételünk nem keletkezik. Egyébként 
morbid is lenne, hogy mondjuk ha a megállapodásban az szerepel, hogy az 
átadott pénz hatvan százalékát a kistérségi könyvtárak 
dokumentumbeszerzésére kell fordítani,  akkor a dokumentumok ÁFA-ja 
mellett az egész összeg 20%-át még befizessük ÁFA-ra, amit aztán vagy 
vissza tudunk igényelni, vagy nem. Ez  az adószedő defterdárok 
szemlélete. HSD a jog szürke zónáját emlegette- jó pár éve az APEH 
megyei igazgatóságai közül kettő megbüntetett két megyei könyvtárat, 
mert szerintük rosszul alkalmazták az arányosítást, amit másik 17 helyen 
elfogadtak.  Hosszú huzavona után,  a kulturális minisztériumnak és  az 
APEH alelnökének a közbelépésére elálltak a követeléstől -ezért kell 
nekünk ezeket a problémákat kitárgyalni, és jogi képviselőinknek a 
nekünk kedvező álláspontokat  meghatározni.  Kiss Gábor




További információk a(z) Katalist levelezőlistáról