Re: [KATALIST] Őszi konferencia az ELTÉ-n

Péter Tóth Darvas darvastoth at gmail.com
2007. Aug. 10., P, 10:54:04 CEST


Kedves János!
Érdemes lenne a felsőoktatási könyvtárak jövőképéről hallani valamit.
Valamiféle - nem ötéves - stratégiáról hallani, vagy csak tervekről. Pl. ha
jól emlékszem nincs a felsőoktatási törvényben a könyvtárak finanszírozásról
semmi, csak annyi hogy egyetem nem működhet könyvtár nélkül. Ahol
felsőoktatási könyvtár van, ott általában megyei, városi könyvtár is
működik, ami nagy pazarlásnak tűnik,legalábbis  nekem, laikusnak.Tudom más a
szegedi, a pécsi, akár a debreceni ek, mások a viszonyok, de pl. pesten a
FSZEK OSZK EK hármas jobb együttműködéssel, nagyobb hatékonysággal tudná
kiszolgálni az egyetemistákat, főiskolásokat, nem beszélve az OIK-ról az
Akadémiairól az Országgyűlésiről. Talán érdemes lehet a könyvtárvezetőket
leültetni egy asztalhoz, és csak figyelni. Ők vajon mit gondolnak erről, a
könyvtárukról.
Ott ülnék az első sorban!
üdv dtp

Stummer János <stummerjanos at gmail.com> írta, 2007.08.10.:
>
> Tisztelt Kollégák!
>
> Szakos hallgatói érdekképviseletünk az ELTE BTK Könyvtártudományi
> Tanszékével való együttműködés keretén belül harmadik szakmai
> konferenciájának megvalósítására készül idén ősszel. 2006 tavaszán a Kovács
> Máté Emlékév keretén belül rendeztünk konferenciát tanszékünk professzora
> emlékére, 2007 tavaszán pedig A könyvtáros képzés helyéről az átalakuló
> magyar felsőoktatásban címmel hívtuk össze a szakma képviselőit.
>
> Eddigi tapasztalatainkat újragondolva a konferenciát a témánkénti
> frontális előadás -> workshop -> workshopok frontális értékelésetematikában tervezzük megvalósítani.
>
> A konferencia megszervezésének első lépéseként a szakma képviselőit
> kérdezzük meg arról, hogy szerintük mik azok a legégetőbb és legfontosabb
> kérdések a könyvtáros szakmában, amelyek adott esetben a workshopok
> témáiként szerepelhetnének szakmai rendezvényünkön.
>
> Ha Önök közül valakinek elképzelése-javaslata van a megvitatandó témákat
> illetőleg szívesen várjuk felvetéseiket.
>
> A konferencia pontos időpontját, menetrendjét, programját szeptember első
> napjaiban véglegesítjük
> Együttműködésükben bízva tisztelettel:
> --
> Stummer János
> ELTE BTK HÖK
> Alelnök
> Kollégiumi Bizottság elnöke
> Informatikus Könyvtáros Szakos Hallgatói Érdekképviselet elnöke
> +36-1-485-5200/5470, 5481
> +36-30-663-75-75
> stummerjanos at gmail.com
> _______________________________________________
> Katalist mailing list
> Katalist at listserv.iif.hu
> http://listserv.niif.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/katalist
>
>


-- 
Darvas Tóth Péter
70-9401791
blog: http://www.darvastoth.hu
mail: darvastoth at gmail.com
--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <https://listserv.niif.hu/pipermail/katalist/attachments/20070810/a5eef56a/attachment.html>


További információk a(z) Katalist levelezőlistáról